MateStation S - pierwszy komputer stacjonarny od Huawei już w Europie

Chińczycy stworzyli pierwszego w swojej historii desktopa. Podobnie, jak w laptopach MateBook nie zabrakło kilku innowacyjnych funkcji. Jakie podzespoły zasilają pierwszy komputer stacjonarny od Huawei? Kiedy sprzęt pojawi się w sprzedaży?

O komputerze stacjonarnym od Huawei mówiło się od wielu miesięcy. W listopadzie ubiegłego roku producent uciął plotki i zaprezentował swojego pierwszego desktopa w historii. Na rynku chińskim pojawił się Huawei MateStation B515. Teraz po kilku miesiącach urządzenie zostało odświeżone trafi do sprzedaży w Europie. Czy desktop od Huawei pojawi się w Polsce?

Huawei MateStation S z monitorem

Huawei MateStation S z monitorem

Najnowsze informacje z Twittera przekazane przez oficjalny profil Huawei Mobile (@HuaweiMobileMY) sugerują, że komputer stacjonarny MateStation S wkrótce trafi do sprzedaży w innych krajach.

Model dedykowany na rynek europejski posiada przeprojektowaną obudowę. MateStation S będzie małym desktopem dedykowanym do domu i biura. Z pewnością nie będzie to sprzęt dla graczy.

Huawei MateStation S

Huawei MateStation S

W środku niewielkiej obudowy znajdziemy wbudowany moduł Wi-Fi i Bluetooth. Nie zabraknie portu USB Typu C na panelu przednim. Z tyłu znajdziemy klasyczne porty takie, jak: USB Typu C, USB Typu A, HDMI, VGA, złącze Jack oraz dwa złącza RJ-45.

Komputer otrzyma specjalnie zaprojektowany system chłodzenia z inteligentnym dostosowywaniem prędkości pracy wentylatorów. Prawdopodobnie będzie to rozwiązanie Shark Fin 2.0 znane z laptopów tego producenta.

W zestawie otrzymamy również monitor Mate Display. Będzie to klasyczny ekran o przekątnej 23,8 cala oraz rozdzielczości Full HD. Producent chwali się kontrastem 1000:1, niewielkimi ramkami okalającymi ekran oraz certyfikatem TUV.

Monitor Huawei

Monitor Huawei

Bardzo ciekawie prezentuje się klawiatura, która otrzyma wbudowany czytnik linii papilarnych zgodny z Windows Hello oraz tag NFC pozwalający na łączność z telefonami wyposażonymi w nakładkę EMUI.

Klawiatura

Klawiatura

Za wydajność odpowiadać będzie procesor AMD Ryzen 5 4600G wspomagany przez 8 GB pamięci operacyjnej oraz 256 GB dysk SSD. Huawei nie przewiduje implementacji dedykowanego układu graficznego.

Obecnie nie wiemy, kiedy Huawei MateStation S pojawi się w Europie oraz czy trafi do sprzedaży w naszym kraju.

Źródło: huaweicentral.com