Material Design z Androida 5.0 Lollipop w wynikach wyszukiwania Google

W kolejnej wersji Androida oznaczonej 5.0 Lollipop najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest wprowadzenie interfejsu Material Design. To zupełnie nowy styl projektowania wyglądu aplikacji mobilnych. Przedsmak tego czego mogą spodziewać się użytkownicy w nowym Androidzie widać również w makiecie wyników wyszukiwania Google.

Do rynkowej premiery Androida 5.0 Lollipop pozostało jeszcze tylko kilka dni, a Google już teraz szykuje się na premierę najnowszej wersji oprogramowania do smartfonów i tabletów. Kolejne aplikacje od twórców systemu Androida otrzymują aktualizacje wprowadzające interfejs Material Design.

Wytyczne mówiące o tym w jaki sposób wprowadzić nowy interfejs do swoich produktów dostali też programiści firm trzecich, którzy dystrybuują swoje oprogramowanie za pośrednictwem sklepu Google Play. Google zachęca deweloperów do tego, żeby już teraz zgłaszali do oficjalnego repozytorium aplikacji swoje programy i byli gotowi na premierę nowego Androida.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [22.09.2021]
Material Design z Androida 5.0 Lollipop w wynikach wyszukiwania Google

Zmiany w aplikacjach mobilnych to najwyraźniej tylko początek. Nadchodzący Android 5.0 Lollipop sprawił, że gigant z Mountain View rozważa modyfikację wyglądu mobilnej wersji swojej wyszukiwarki internetowej. Jak na razie nie można skorzystać z niej w normalny sposób wykorzystując interfejs Material Design. Wyszukiwarka dostępna jest wyłącznie w formie interaktywnej animowanej makiety. Na specjalnej stronie internetowe można sprawdzić, jak mogłaby działać wyszukiwarka zaprojektowana w duchu Material Design.

źródło: androidpolice.com