Matsushita: linuksowe telefony 3G idą przodem!

Japońska firma Matsushita (znana z produktów występujących pod marką Panasonic) zdecydowała, że w przypadku telefonów 3G będzie zupełnie polegać na Linuksie. Korporacja uznała, że system po znaku pingwina dobrze sprawdza się w rozwiązaniach telekomunikacyjnych.

Matsushita: linuksowe telefony 3G idą przodem!

NEC/NTT DoCoMo N902i

Warto przypomnieć, że Japonia jest zdecydowanym liderem w kwestii wdrażania usług 3G - firmy telekomunikacyjne mają tam już 30 milionów klientów.

Pierwotnie Matsushita we współpracy z NEC-iem i NTT DoCoMo przeprowadzała eksperymenty z linuksowymi telefonami na rynku japońskim. Okazało się, że po dość powolnym starcie, komórki z serii 900 zaczęły cieszyć się sporym zainteresowaniem.

Dlatego firmy postanowiły skupić się na działaniach marketingowych dotyczących telefonów 3G napędzanych Linuksem oraz zainwestować w MontaVistę - korporację zajmującą się dostosowywaniem "pingwina" do potrzeb urządzeń przenośnych.

Jedną z komórek należącą do serii 900 jest telefon NEC N902i, wyposażony w aparat o czteromegapikselowej matrycy, dwa wyświetlacze o rozdzielczościach 325 x 240 oraz 120 x 90 pikseli, a także slot dla kart MiniSD.

Więcej informacji: witryna LinuxDevices