Matsushita w Europie

Matsushita planuje otworzyć nowe laboratorium w Europie.

Matsushita Electronic Components zamierza otworzyć w Europie laboratorium, specjalizujące się w pracach nad komponentami do komunikacji mobilnej kolejnych generacji. Jak poinformowała w oświadczeniu firma, laboratorium pod nazwą Communications Laboratory of European Technology Center zostanie otwarte 1 kwietnia w niemieckim mieście Luneburg.

Matsushita lokuje laboratorium w Europie, gdyż według firmy ten właśnie rynek odegra w najbliższej przyszłości kluczową rolę w rozwoju telekomunikacji i technologii mobilnej. Centrum w Luneburgu będzie koncentrować się na wszystkich głównych dziedzinach telekomunikacji mobilnej, od stacji bazowych po terminale przenośne. Ma promować komponenty RF (Radio Frequency) Matsushity opracowane dla systemów przenośnych oraz opracowywać nowe produkty na rynek, tj. VCO (Voltage Controlled Oscillators), syntetyzery PLL (Phase Locked Loop), konwertery U/D, filtry, wzmacniacze słabych sygnałów czy jednostki zasilania.

Matsushita w październiku 1997r. uruchomiła podobne centrum w USA. Efektem jego działalności jest instalowanie komponentów firmy w różnych produktach, a także podpisanie wielu umów z firmami lokalnymi.


Zobacz również