Max Payne 3 - wersja na X360 zajmie dwie płyty DVD

Pudełko z grą mieszczące w sobie więcej niż jedną płytę to widok, do którego właściciele Xboxa 360 zdążyli już przywyknąć. Cóż, ograniczenia napędu DVD coraz bardziej dają się deweloperom we znaki i nie widzę powodu dlaczego z najnowszą odsłoną Maxa Payne’a miałoby być inaczej.

Max Payne 3

Zawartość gry składająca się z trybu dla pojedynczego gracza i zabawy wieloosobowej w wersji na konsolę Microsoftu została rozdzielona na dwa nośniki DVD, przy czym pierwszy pomieści w całości rozgrywkę multiplayer i połowę kampanii. Jest to oficjalne oświadczenie wystosowane bezpośrednio przez Rockstar, które sprostowało błędną informację podaną przez serwis RedBox, jakoby Max Payne 3 miał pojawić się tylko na jednym nośniku.

Informacja podana na RedBox jest niepoprawna. Niezależnie od tego czy gra znajduje się na kilku płytach, czy nie - serwis ten zawsze wypożycza tylko jedną płytę całego produktu. Max na 360’tce znajduje się na dwóch DVD, tak więc korzystając z usług RedBoxa dostaniecie pełny multiplayer i połowę trybu fabularnego. - zatweetował jeden z pracowników Rockstara.

Dwupłytowy Max Payne 3 zawita na Xboksie 360 (oraz na jednym Blu-rayu w wersji na PS3) 18 maja 2012 r. Premiera na PC została zaplanowana dopiero na 1 czerwca br.