Max Payne podwójnym bohaterem filmowym

Max'a Payne'a chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Powstała przy współpracy Remedy i 3D Realms gra, jest dla branży komputerowej tym, czym stał się Matrix dla filmowej. Nowatorskie rozwiązania, niesamowita fabuła, kultowe teksty - wszystko to sprawiło, że tytuł zdobył uznanie graczy i poważanie producentów na całym świecie.

Max Payne podwójnym bohaterem filmowym
Już od dłuższego czasu po sieci krążą informacje o tym, jakoby powstawała produkcja filmowa oparta bezpośrednio na grze komputerowej. Z przedstawionych dotychczas wieści wynika, że obecnie powstają dwa filmy z Max Paynem w rolach głównych.

Pierwszy z nich to bezpośrednia adaptacja produkcji komputerowej. Max Payne: The Movie jest tworzone przy udziale prawdziwego giganta filmowego - 20th Century Fox. Według plotek, o rolę odtwórcy roli głównej ubiegają się Clive Owen i Dean Winters.

Tytuł jest zaanonsowany na rok 2007. Jednym z członków ekipy zajmującej się produkcją ma być Sam Lake, twórca scenariusza do komputerowego Max Payne. Pojawia się również nazwisko Shawna Ryana, który współtworzył scenariusze do "The Shield" i "The Unit" (według prestiżowego IMDb).

Rewelacji tych nie potwierdzają producenci filmu - Scott Faye i Julie Yorn z Firm Films (Egzorcyzmy Emily Rose). Faye nie zdradził jeszcze kto zajmie się scenariuszem.

Budżet dzieła ma zamknąć się w kwocie pomiędzy 10 a 100 milionami dolarów. Sam Faye przyznaje, że nie jest entuzjastą widowiskowych efektów specjalnych i kolosalnych nakładów pieniężnych na produkcje filmowe więc ostateczna kwota powinna zmieścić się w przedziale 40-45 mln USD.

Max Payne podwójnym bohaterem filmowym
Kolejna produkcja związana z kultową grą to Max Payne: Payne & Redemption. Jest to film krótkometrażowy, którego przewidywany czas trwania wyniesie około 20 minut. Premiera nastąpi prawdopodobnie na początku 2007 roku.

Za reżyserię i scenariusz odpowiada Fergle Gibson. Odtwórcą roli głównej jest Nigel Billing. Obok niego pojawią się Kylie Cushman (Jessica Logan) i John Mangan (Clarence Volpe).

Więcej informacji o Payne & Redemption na jego oficjalnej stronie internetowej.