Max – kiedy nowa platforma VOD zawita do Polski? Harry Potter, DC i Gra o Tron zyskują nowy dom

Ledwie HBO Max zawitało do Polski, a już przejdzie kolejną ważną zmianę. Czym będzie serwis Max, kiedy pojawi się w naszym kraju i ile będzie kosztował abonament? Jakie seriale pojawią się na nowej platformie streamingowej?

fot. Warner Bros. Discovery

Od pewnego czasu sporo się dzieje w korporacji Warner Bros. Przetasowania wśród odpowiedzialnych za produkcje DC to jedno, ale zmiany dotkną też platformę streamingową HBO Max. Wszystko z powodu połączenia firmy Warner Bros. z Discovery, do którego doszło w kwietniu 2022 roku. Jednym z założeń fuzji było stworzenie wspólnego serwisu VOD, który pomieściłby produkcje obu podmiotów.

Po miesiącach spekulacji na temat nazwy i daty premiery hybrydowej platformy wreszcie pojawiły się konkretne informacje. W dniu 12 kwietnia 2023 roku CEO David Zaslav ogłosił stworzenie nowego serwisu VOD o nazwie Max, który będzie połączeniem funkcjonujących obecnie HBO Max i Discovery+.

Zobacz również:

  • HBO Max – premiery i nowości lipca 2023. Co warto obejrzeć?
  • Hogwarts Legacy - kiedy premiera na PS4, Xbox One i Nintendo Switch?

Postanowiliśmy przyjrzeć się szczegółom tej nowiny.

Kiedy wystartuje Max?

Polscy subskrybenci HBO Max na razie nie muszą się martwić – na razie Max zawita tylko do Stanów Zjednoczonych. Dostępo do serwisu amerykańscy widzowie zyskają we wtorek, 23 maja 2023 roku.

Do Polski Max też oczywiście trafi, ale później. Wedle obecnych zapowiedzi w naszym kraju serwis pojawi się dopiero w 2024 roku.

Co stanie się ze starym profilem na HBO Max?

Nic strasznego. Podobnie jak w przypadku przejścia z HBO Go na HBO Max tak i teraz subskrybenci właściwie nie zauważą zmiany. Stary profil wraz z historią oglądania zostanie automatycznie przeniesiony na nową platformę.

Ile będzie kosztować abonament?

W USA subskrybenci będą mogli wybierać spośród następujących pakietów:

  • Max Ad Light – pakiet z reklamami. Obraz w jakości HD, dźwięk 5.1, możliwość odtwarzania jednocześnie na dwóch urządzeniach. KOSZT: 9,99 dolarów miesięcznie / 99,99 dolarów rocznie
  • Max Ad Free – pakiet bez reklam. Obraz w jakości Full HD, dźwięk 5.1, możliwość odtwarzania jednocześnie na dwóch urządzeniach, możliwość pobrania do 30 tytułów. KOSZT: 15,99 dolarów miesięcznie / 149,99 dolarów rocznie.
  • Max Ultimate Ad Free Pakiet – pakiet bez reklam. Obraz w jakości 4K z HDR, dźwięk Dolby Atmos, możliwość odtwarzania jednocześnie na czterech urządzeniach, możliwość pobrania do 100 tytułów. KOSZT: 19,99 dolarów miesięcznie / 199,99 dolarów rocznie.

Na razie nie wiadomo, jakie będą koszty korzystania z Max w Polsce.

Co znajdzie się w bibliotece Max?

Użytkownicy serwisu Max będą mieć dostęp do wszystkich tytułów, które do tej pory znajdowały się na HBO Max i Discovery+. Zaslav zapowiedział również szereg nowych projektów, które mają stać się flagowymi serialami nowej platformy. Warner Bros. Discovery jest właścicielem praw do kilku potężnych marek (np. Harry Potter) i wszystko wskazuje na to, że ma zamiar wycisnąć z nich cały potencjał.

Trzeba przyznać, że plany Zaslava wyglądają imponująco – z pewnością są obliczone na to, by wyciągnąć firmę z długów i uczynić z Max jednego z najważniejszych graczy na zatłoczonym rynku streamingowym.

Z najważniejszymi ogłoszonymi serialami zapoznacie się dzięki naszej galerii.

Nowe seriale w serwisie Max – tego nie możesz przegapić!

Zobacz także:

Aktualne ceny w sklepach


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: