Maxtor OneTouch II

Przenośny twardy dysk OneTouch II to godna polecenia odświeżona i tańsza wersja poprzedniego modelu OneTouch.

Przenośny twardy dysk OneTouch II to godna polecenia odświeżona i tańsza wersja poprzedniego modelu OneTouch.

Dysk jest zamknięty w solidnej (dość ciężkiej), jasnosrebrnej obudowie. Może pracować w pozycji leżącej lub stojącej. Metalowa obudowa ułatwia lepsze odprowadzanie ciepła. Sam dysk nie grzeje się zbytnio, nawet po długiej pracy. Dostępny jest w kilku wersjach, różniących się portami przyłączeniowymi. Testowane przez nas urządzenie w wersji Combo było wyposażone w trzy gniazda - jedno USB 2.0 i dwa FireWire.

Maxtor OneTouch II
Napęd bezproblemowo pracował po podłączeniu do portu FireWire w systemie Mac OS X - transfery były stabilne i szybkie. Dość dużym zaskoczeniem było to, że po podłączeniu urządzenia do portu USB 2.0 w systemie Windows XP transfery spadły ponaddziesięciokrotnie. System bez problemu wykrył podłączony dysk, ale do poprawnej pracy i tak było konieczne zainstalowanie sterowników. Fabrycznie dysk sformatowany jest w systemie FAT32. Jeżeli chcemy używać napędu z komputerem Macintosh, musimy dysk ponownie sformatować. Na obudowie urządzenia znajduje się przycisk OneTouch Button, który współpracuje z dołączonym oprogramowaniem. Znajdująca się w zestawie aplikacja narzędziowa umożliwia założenie hasła na dysk, przeprowadzenie testów napędu, ustanowienie czasu nieaktywności, po którym dysk ma się wyłączyć oraz przypisanie uruchomienia konkretnej aplikacji dla wspomnianego przycisku OneTouch Button.

Do dysku jest dołączone oprogramowanie Dantz Retrospect Express (PC i Macintosh). Umożliwia ono wykonywanie kopii zapasowych plików, znajdujących się na dyskach zamontowanych w komputerach, do których podłączamy OneTouch II.

produkt OneTouch II Combo

producent Maxtor,http://www.maxtor.com

cena brutto 1380 zł

konkurenci LaCie, Seagate, Western Digital

kontakt AB,http://www.ab.pl

za:

Solidna konstrukcja, oprogramowanie do archiwizacji.

przeciw:

Brak.