Maya Personal Learning Edition - 3D za darmo

Dzięki firmie Alias ukazała się kolejna wersja darmowej edycji programu do tworzenia grafiki trójwymiarowej oraz animacji - Maya Personal Learning Edition. Oparty on jest na kompletnej wersji aplikacji Maya Complete 5.

Maya Personal Learning Edition jest kompatybilny zarówno z systemami z rodziny Windows (Windows 2000 z Service Packiem 2 oraz XP), jak i systemem Mac OS X. Jest on przeznaczony do użytku domowego jako wprowadzenie dla początkujących użytkowników. Do każdego tworzonego projektu dodaje w tle specjalny znak wodny z informacją "For Non-Commercial Use". Kolejnym ograniczeniem w stosunku do pełnej wersji jest brak obsługi standardowych wtyczek programu oraz środowiska programistycznego API (Application Programming Interface). Dołączono za to bogatą dokumentację ułatwiającą stawianie pierwszych kroków w świecie 3D.

Wraz z nadejściem piątej edycji program wykorzystuje nowy mechanizm renderingu sprzętowego. Korzysta przy tym z najnowszych technologii stosowanych w kartach graficznych. Dodatkowo zawiera nowe narzędzia usprawniające pracę z animacją oraz modelowaniem obiektów.

Program Maya Personal Learning Edition jest dostępny bezpłatnie na stronie producenta. Wymaga procesu rejestracji i podania adresu e-mail, na który zostanie wysłany do użytkownika klucz aktywacyjny.

Więcej informacji: http://www.alias.com/mayaple


Zobacz również