Maya z Directorem 8.5

Alias|Wavefront zapowiedziała wydanie pluginu umożliwiającego eksport grafiki trójwymiarowej stworzonej w programie Maya do Macromedia Director 8.5 Shockwave Studio.

Maya Shockwave 3D Exporter, plugin proponowany przez firmę Alias|Wavefront funkcjonuje jako szybkie narzędzie do optymalizacji scen 3D stworzonych w Mayi oraz eksportu plików do najnowszej wersji Macromedia Director 8.5 Shockwave Studio. Wydana kilka dni temu aplikacja Director 8.5 Shockwave Studio zaopatrzona została w stworzoną wspólnie przez Macromedię i Intela, technologię 3D pozwalającą na przesyłanie skomplikowanych animacji wykorzystując do tego łącza o niskiej przepustowości. Filmy animowane stworzone w Directorze mogą być oglądane za pomocą odtwarzacza Shockwave 3D, którego wersję beta można już pobrać z witryny producenta.

'Maya Shockwave 3D Exporter sprawdza kompatybilność sceny stworzonej w Mayi z odtwarzaczem Shockwave 3D, sugeruje parametry optymalizacji sceny, a co najistotniejsze śledzi zmiany i partiami wprowadza tylko te, które wpływają na całą sekwencję. W rezultacie konwersja danych, trwająca z reguły kilka minut, zostaje zredukowana do kilku sekund', oświadczył Mike Wilson, dyrektor oddziału Maya Interactive w Alias|Wavefront. Użytkownicy Mayi będą mogli darmowo pobrać nową wtyczkę z witryny producenta.

www.aliaswavefront.com


Zobacz również