Mbank: Od nowego roku zacznie znikać stara wersja interfejsu

Mbank wrósł w świadomość konsumentów jako bank przyjazny internautom. Niestety opinie o wprowadzonej w połowie zeszłego roku odświeżonej wersji serwisu transakcyjnego nie są w pełni pozytywne. Niezadowolone osoby mogą jednak na życzenie korzystać z poprzedniej wersji serwisu, chociaż wygląda na to, że ten stan rzeczy się w przyszłym roku zmieni.

Jak donosi serwis bankier.pl, już od stycznia przyszłego roku część losowo wybranych klientów Mbanku zostanie pilotażowo pozbawiona dostępu do starej wersji systemu transakcyjnego. Wyłączanie starego interfejsu ma być przeprowadzane stopniowo, aby zapewnić jak najmniej bolesne przejście na nowy wygląd. Wybrane przez bank osoby do wcześniejszego wyłączenia poprzedniej wersji zostaną poinformowane mailowo i za pomocą SMS-ów.

9 stycznia 2014 roku pierwszym klientom zostanie zabrana możliwość zmiany wyglądu strony banku. Nowy layout wprowadzony został w wersji testowej blisko pół roku temu, dokładnie 4 czerwca 2013 roku. Kolejni klienci będą odłączani od starego systemu transakcyjnego na przestrzeni najbliższych miesięcy. Pytanie, ile osób nadal wybierało starą wersję serwisu i tej zmiany mimo wszystko nie zaakceptuje. Patrząc po komentarzach w sieci i na profilu Mbanku na Facebooku, takich klientów nie brakuje.

Mbank: Od nowego roku zacznie znikać stara wersja interfejsu
Oczywiście w przypadku niemal każdego redesignu popularnej strony www użytkownicy podnoszą larum i nie chcą zmian, a po jakimś czasie się przyzwyczajają. Tylko w przypadku Mbanku strata jednego użytkownika to nie tylko kilka odsłon mniej. Niezadowolony klient może po prostu zdecydować się zdecydować na trzymanie oszczędności u konkurencji.

Zobacz również:

  • Awaria w Banku Millenium - problem naprawiony!
  • Awaria w mBanku! Co się dzieje?