McAfee: Android najczęściej atakowanym mobilnym systemem. iOS czysty

Z najnowszego raportu firmy McAfee płyną niezbyt przyjemne wnioski dla użytkowników "androidowych" smartfonów. Wynika z nich bowiem, ze obecnie Google Android to zdecydowanie najczęściej atakowana mobilna platforma na świecie.

Android jest obecnie zdecydowanym liderem w ilości atakującego go złośliwego oprogramowania (źródło: McAfee)

Polecamy:

Zobacz też:

McAfee Labs zgromadziło i przeanalizowało w II kwartale około 1200 próbek złośliwego mobilnego oprogramowania. Okazało się, że aż 60% z nich miało na celu system Google Android, który wyprzedził pod tym względem Symbiana. Warto tutaj też zaznaczyć, że w tym rankingu zabrakło najgroźniejszego konkurenta Androida - Apple iOS.

W sumie to, że twórcy złośliwego oprogramowania wzięli na cel Androida nie powinno dziwić, gdyż jego popularność wciąż rośnie. Według firmy badawczej Canalys w ostatnim kwartale sprzedano bowiem aż 51,9 milionów "androidowych" smartfonów, co stanowi 48% wszystkich sprzedanych smartfonów na świecie.

Zobacz również:

Zagrożenie złośliwym oprogramowaniem dla urządzeń przenośnych stale rośnie. Na szczęście na rynku dostępne są mobilne antywirusy, które mogą nas w dużej mierze przed nimi ochronić. Warto jednak przede wszystkim samemu pamiętać o tym, aby nie instalować "byle czego" (oczywiście również ze sklepu Android Market!) na swoim smartfonie.

Pełną treść rozbudowanego raportu, w którym jedynie część poświęcona została mobilnym zagrożeniom, znajdziecie pod tym adresem (PDF).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: