McAfee Falcon w wersji beta

McAfee udostępniła wersję beta oprogramowania antywirusowego nowej generacji o nazwie kodowej Falcon.

Zestaw produktów, który ma stanowić alternatywę dla Microsoft Windows Live OneCare i Symantec Norton 360, McAfee ogłosiła na początku czerwca. W ramach projektu Falcon, firma przeprojektowała swoje dwa istniejące już rozwiązania - VirusScan i Internet Security Suite - oraz wprowadziła dwa nowe: PC Protection Plus i Total Protection. Produkty, które mają pojawić się na rynku we wrześniu br., zawierają nowy interfejs użytkownika, jak również oprogramowanie SiteAdvisor do oceny witryn WWW, które firma nabyła w tym roku.

W wersji beta pojawiły się dwa produkty tego zestawu: VirusScan Plus - produkt konsumencki poziomu podstawowego oraz Total Protection - najszerzej wyposażony produkt ochronny.

Podobnie jak OneCare, McAfee Total Protection zawiera funkcje składowania i odtwarzania, jak również możliwości strojenia peceta. VirusScan Plus nie wykonuje składowania i odtwarzania, ale dla użytkowników Virus Scan, poszukujących podstawowych produktów ochronnych, uzupełnieniem jest PC Protection Plus, który zawiera takie możliwości.

Kolejny produkt zestawu, uaktualniona wersja McAfee Internet Security Suite, ma mieć wszystkie zaawansowane mechanizmy Total Protection z wyjątkiem ochrony dostępu bezprzewodowego.

Wersje beta oprogramowania dostępne są pod adresem: http://beta.mcafee.com.