McAfee: "Microsoft nam niestraszny"

Już w czerwcu Microsoft udostępnić ma pełną wersję swojego rozwiązania antywirusowego OneCare Live. Podczas gdy wielu przedstawicieli firm zajmujących się bezpieczeństwem obawia się, iż koncern z Redmond wykorzysta swoją dominującą pozycję i szybko wypchnie z rynku mniejsze podmioty, Kevin Weiss - szef McAfee, stwierdza, iż jego korporacja nie ma się czego obawiać. Według Weissa bowiem, rozwiązanie Microsoftu będzie archaiczne i nieskuteczne.

Według prezesa McAfee, OneCare Live nie będzie zabezpieczać przed najbardziej aktualnymi zagrożeniami. "Ciekawe, że Microsoft zajmuje się problemami dnia minionego a nie zagrożeniami jutra. Nie ma zintegrowanej ochrony anty-spyware. Nie ma anty-phishingu i nie ma anty-spamu." - powiedział Weiss. Dodatkowo stwierdził, iż bezpieczeństwo to poważna sprawa a jego zapewnianiem skutecznie zajmować się mogą jedynie wyspecjalizowane firmy.

Należy zauważyć, że chociaż rzeczywiście OneCare Live oferować będzie (w cenie ok. 50 USD rocznie) przede wszystkim ochronę antywirusową oraz firewalla, nie do końca prawdą jest jakoby inne zagrożenia były ignorowane. Firma prowadzona przez Steve'a Ballmera w swojej ofercie ma przecież darmową aplikację anty-spyware a przyszłe produkty (Office 2007 i Internet Explorer 7) zadbają także o lepszą ochronę przed spamem i phishingiem. Niektórzy twierdzą więc, że słowa Weissa powodowane są lękiem przez ruchem Microsoftu. Niewykluczone więc, iż jest to pierwszy wystrzał w zbliżającej się wielkiej bitwie o rynek rozwiązań antywirusowych.

Więcej o OneCare Live: bezpieczniejszy Windows już od czerwca