McAfee: nowa usługa ochronna

Firma zapowiedziała nową, subskrybowaną usługę ochronną typu 'wszystko w jednym' o nazwie kodowej Falcon. Usługa ma zawierać wszystkie główne komponenty ochronne, a także narzędzia składowania plików i strojenia peceta. Jest to produkt konkurencyjny dla Microsoft Windows OneCare i Symantec Norton 360.

Dla użytkowników komputerów PC, Falcon jest w istocie rozszerzeniem McAfee Internet Security Suite 2006. Falcon ma pracować z przeglądarką Firefox (oprócz Internet Explorer) i zawiera udoskonalony interfejs użytkownika. Inne ulepszenia, to ochrona przed rootkitem, heurysytka antyphishingowa, wykrywanie programów szkodliwych w plikach graficznych, skanowanie urządzeń USB, ochrona sieci domowej i automatyczne składowanie lokalne. McAfee zamierza włączyć również opcje składowania online.

Subskrybowana usługa nie będzie się zasadniczo różnić od tradycyjnego oprogramowania ochronnego, które także wymaga płacenia za roczne uaktualnienia i definicje wirusów. Przejście na system subskrypcyjny ma swoje przyczyny w tym, iż wielu użytkowników PC nieregularnie płaci za uaktualnienia oprogramowania. Łatwiejsza forma subskrypcji ma to zmienić. Nowa usługa ma pojawić się na rynku jeszcze tego lata.