McDonald's celem ataku hakerów

Zabezpieczenia kolejnej firmy zostały złamane przez hakerów. Tym razem udało się im wykraść poufne dane klientów biorących udział w promocjach organizowanych przez sieć amerykańskich restauracji.

Firma McDonald’s oficjalnie przyznała, że hakerom udało się pokonać zabezpieczenia chroniące dane jej klientów. Co ciekawe, przedstawiciele sieci restauracji nie zdawali sobie z tego sprawy. O całym zdarzeniu zostali poinformowani przez jednego ze swoich partnerów - firmę Arc Worldwide - który organizował promocje i konkursy dla McDonald’s. To Arc Worldwide przetrzymywał dane klientów na serwerach zewnętrznej firmy. Właśnie one zostały skradzione.

Hakerom udało się przychwycić adresy email osób biorących w promocjach McDonald's, ich adresy mailingowe, numery telefonów, daty urodzin oraz inne, ponoć mniej istotne dane. Amerykańska firma zaznacza jednak, że w wyniku ataku nie straciła najbardziej istotnych danych - numerów kart kredytowych czy innych informacji powiązanych z oszczędnościami jej klientów. Przedstawiciele sieci restauracji zaznaczyli, że rozpoczęli już dochodzenie mające wyjaśnić jak doszło do ataku. Także wszystkie osoby, których dane znajdowały się wśród informacji skradzionych przez hakerów otrzymały powiadomienia o całym zdarzeniu.