MechWarrior Online zapowiedziany

Przedwczoraj Piranha Games zapowiedziało swój nowy tytuł free-to-play, MechWarrior Online. Gra ma się ukazać w drugiej połowie 2012 roku.

Uniwersum gry osadzone zostanie w roku 3049 podczas międzygwiezdnej wojny. Gracze mogą się spodziewać bardzo rozbudowanego systemu modyfikacji swojego mecha, tak pod kątem funkcjonalności jak i wyglądu. Dostaniemy również możliwość założenia grupy najemników do wynajęcia, którą tworzyć będzie czterech graczy. Dotychczasowo znane nam tryby online to Versus oraz Conquest, developerzy zapewniają jednak że możemy się spodziewać więcej trybów w przyszłości.

Jeden z modeli mechów zaprezentowanych na głównej stronie MWO

Jeden z modeli mechów zaprezentowanych na głównej stronie MWO

Russ Bullock, współzałożyciel Piranha Games wyraził swoje zadowolenie z wprowadzenia MechWarrior'a pomiędzy gry online, wierząc że ucieszy to większość fanów serii - "Jesteśmy dumni z partnerstwa z Infinite Game Publishing, dziękujemy również fanom za cierpliwość w oczekiwaniu na kolejną część gry."

Mech Warrior ma przedstawiać świat, który będzie dynamiczny i zmienny. Zawartość gry i jej fabuła będzie aktualizowana codziennie. W wywiadzie z PC Gamer'em, Piranha potwierdza że gra będzie prezentowana w pełni z pierwszej osoby. Procent dodaje też, że gra będzie porównywalna z Mech Warrior'em 2,3 oraz 4.