Mecz Legia - Lech: pierwsza w Polsce transmisja 4K. Chyba czas zbierać na nowy telewizor. Powoli...

Podczas tegorocznych mistrzostw świata w Brazylii będą miały miejsce testy technologii 4K na szeroką skalę. W Polsce pierwsza taka transmisja zostanie zrealizowana już 29 marca podczas meczu Legii i Lecha.

W pewnym momencie rynek telewizorów przy problemach z technologią OLED oraz budzącą znacznie mniejsze niż oczekiwano zainteresowanie technologią 3D musiał się zwrócić w nowym kierunku. Najprościej było postąpić tak jak w przypadku smartfonów, czyli postawić na ekrany o większej rozdzielczości. W sklepach zaczęły się już więc pojawiać telewizory pozwalające na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 4K, czyli rozdzielczości 4x większej niż w przypadku Full HD.

Czy jednak warto obecnie interesować się takimi urządzeniami? Wydaje mi się, że nie ze względu braku źródeł pozwalających na wykorzystanie ich potencjału. Powoli się to jednak zmienia, czego efekty powinniśmy poznać podczas najbliższych mistrzostw świata w Brazylii, gdzie będą miały miejsce testy technologii 4K na szeroką skalę.

Zobacz również:

  • Wiedźmin 2 sezon - przecieki, plotki, oficjalne informacje

Co interesujące, technologia 4K wkroczyła już też jednak także na nasze podwórko. Podczas sobotniej 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy w trakcie meczu Legia - Lech będzie bowiem realizowana transmisja w tej jakości. Ponadto do pracy zaprzęgniętych zostanie aż 17 kamer, dzięki którym możemy liczyć na zaawansowany system powtórek.

Niestety transmisja 4K będzie miała jedynie charakter testowy (, co oznacza, że widzowie jej nie zobaczą. Mecz w "zwykłej" jakości HD 1080i można będzie obejrzeć w Canal+ Sport.

Źródło informacji: Wirtualnemedia.pl