Mecz Legia Warszawa - Celtic Glasgow tylko online. Nie za pośrednictwem firmy bukmacherskiej

Kibice czekający z niecierpliwością na mecz Legia Warszawa - Celtic Glasgow rwą włosy z głowy ponieważ Telewizja Polska nie dogadała się ze Szkotami w sprawie wykupienia praw do transmisji.

W ramach eliminacji Ligi Mistrzów kibice Legii Warszawa (jak i pozostali) mieli okazję obejrzeć wspaniały mecz swojej ukochanej drużyny, która pokonała Celtic Glasgow aż 4:1 i to przy niewykorzystanych dwóch karnych (!). Z tak solidną zaliczką warszawscy piłkarze przystąpią dzisiaj do rewanżu w Edynburgu.

Niestety okazało się, że spragnieni widowiska kibice nie będą mieli okazji obejrzeć go w TVP, która nie dogadała się ze Szkotami. Z informacji podanych przez Sport.pl wynika, że już po wstępnych uzgodnieniach dotyczących zakupu praw do transmisji podbili oni bowiem nagle stawkę dwukrotnie. Oznaczałoby to, że TVP musiała by zapłacić więcej niż zapłaciła w sumie za trzy poprzednie eliminacyjne mecze Legii w LM. Szkoci podobno obawiają się, że transmisja telewizyjna zagrozi wpływom z biletów.

Czyli nie ma szans na obejrzenie meczu? Odpowiedź brzmi: są.

1. "Telewizja Polska zwróciła się z ofertą nabycia praw internetowych geokodowanych na terytorium Polski do meczu Celtic - Legia Warszawa i czeka na odpowiedź władz szkockiego klubu." - czytamy w oświadczeniu Telewizji Polskiej. Założyła ona sobie, że termin graniczny pozwalający jeszcze na przygotowanie transmisji to dwie godziny przed meczem.

Dogadanie się TVP ze Szkotami wydaje się jednak bardzo mało prawdopodobne. O prawa do transmisji starała się bowiem także firma bukmacherska STS, której prezes napisał wczoraj na Twitterze:

Niestety dosłownie przed chwilą zamieścił kolejny przygnębiający i potwierdzający wersję TVP wpis:

2. Na pewno transmisję z meczu przeprowadzi wspomniany serwis Celtic TV (nie obejmie ona Wielkiej Brytanii i Irlandii):

Niestety mogą ją obejrzeć jedynie subskrybenci. Aby do nich dołączyć trzeba się zarejestrować:

Mecz Legia Warszawa - Celtic Glasgow - rejestracja w Celtic TV

Mecz Legia Warszawa - Celtic Glasgow - rejestracja w Celtic TV

i pamiętać, że najtańsza subskrypcja w Celtic TV kosztuje 12,99 funta.

O tym, jak można wykupić subskrypcję i jak z niej zrezygnować przeczytacie w dziale FAQ.

3. Prawa do transmisji wykupił płatny norweski kanał TV2 Sportskanalen zainteresowany pojedynkiem norweskich trenerów - Henninga Berga (Legia) i Ronny'ego Deili (Celtic Glasgow). Możemy więc spróbować znaleźć w Internecie serwis oferujący streaming z wspomnianego norweskiego kanału, lub liczyć na to, że taką transmisję udostępni jakiś subskrybent Celtic TV.

Powtórka z rozrywki

Na koniec warto przypomnieć, że z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia w 1991 roku, kiedy Irlandczycy nie zechcieli sprzedać Telewizji Polskiej praw do transmisji z meczu w ramach eliminacji mistrzostw Europy: Irlandia - Polska.

Mecz Legia Warszawa - Celtic Glasgow rozpocznie się o 20:45 czasu polskiego.

Aktualizacja: 06 sierpnia 2014 14:12

Niestety okazało się, że wbrew wcześniejszym informacjom skandynawski kanał niestety również nie będzie transmitował meczu.