Medal of Honor Heroes 2 w sprzedaży pod koniec roku

Electronic Arts potwierdziło, że trwają prace nad Medal of Honor Heroes 2. Najnowszy tytuł ze słynnej rodziny Medal of Honor przeznaczony będzie wyłącznie na konsole Nintendo Wii oraz PSP. Jego premiera zaplanowana jest na koniec tego roku.

Akcja Medal of Honor Heroes 2 rozpoczyna się dokładnie 6 czerwca 1944 roku. Gracz wciela się w rolę Johna Berga, oficera z Biura Służb Strategicznych. Bohater zostaje zrzucony daleko za linię frontu, na tyły wojsk wroga. Cel jest jeden - zrobić wszystko by nie dopuścić do zwycięstwa nazistowskiego reżimu.

Już teraz, bardzo ciekawie prezentuje się wersja Medal of Honor Heroes 2 na Wii. Wiadomo m.in., że gracz do zabawy będzie mógł wykorzystać tzw. Wii Zapper, specjalny kontroler, wyglądem przypominający pistolet. Dzięki temu znacznie zwiększy się realizm rozgrywki.

Nad grą pracuje zespół specjalistów z kanadyjskiego oddziału EA, ten sam który w 2006 roku zaprezentował Medal of Honor Heroes na konsole PSP. Efekty ich prac poznamy pod koniec roku, gdy tytuł trafi na rynek.