Medal of Honor: Warfighter - pierwsze szczegóły

Tuż po ujawnieniu najnowszej odsłony Medal of Honor zatytułowanej Warfighter, redakcja magazynu OXM postanowiła dotrzeć do twórców i wypytać ich o kilka istotnych kwestii odnośnie gry. Jesteście ciekawi, co udało im się od nich wyciągnąć?

Medal of Honor Banner

Jak informowaliśmy wcześniej, na stołku dewelopera ponownie zasiadła ekipa z Danger Close, która za pośrednictwem Warfighter ma zamiar kontynuować historię członków elitarnego oddziału Tier 1. Scenariusz przygotowany został przez prawdziwych agentów, a wątki w nim przedstawione będą luźno nawiązywać do faktycznych wydarzeń, celów misji oraz osobistych przeżyć żołnierzy (vide rozmowa telefoniczna z żoną jednego z nich). Matka, Voodoo, Klecha powracają wraz z pozostałymi bohaterami pierwszej części i odwiedzą takie miejsca, jak choćby zalaną przez tajfun prowincję na Filipinach.

Medal of Honor: Warfighter napędzany będzie silnikiem Frostbite 2.0, który zapewni nam jeszcze lepsze doznania wizualne podczas wymiany ognia - odpadający tynk, fruwające kartki papieru, kołyszące się żyrandole itd. Gracze uzyskają również nieco więcej swobody podczas wykonywania określonych zadań misji. Jednym z przykładów, jaki znalazł się na łamach OXM była próba przedostania się do pomieszczenia z przetrzymywanym zakładnikiem, tj. możemy wybrać czy chcemy zdetonować drzwi za pomocą ładunku C4, użyć granatu, czy też najzwyczajniej w świecie je wyważyć.

W grze nie zabraknie oczywiście trybu wieloosobowej rozgrywki. Tym razem jednak DICE nie jest zaangażowane w proces jego tworzenia, przez co zespół Danger Close musi zawierzyć własnym umiejętnościom. Multiplayer został podzielony na kilka różnorodnych rozgrywek, m.in. Hardcore Mode (zgon od jednego strzału) i niepowiązany z wątkiem fabularnym tryb kooperacji. Grając online wcielimy się również w żołnierzy kilku narodowości, wliczając w to brytyjski SAS, australijski SASR, niemiecki KSK, a także polski Grom.

Ostatnią i chyba najistotniejszą na obecną chwilę kwestią jest wstępna data premiery. Warfighter pojawi się w październiku tego roku na PlayStation 3, Xboxa 360 i PC. 6 marca br. odbędzie się specjalna konferencja Electronic Arts, na której pojawi się oficjalna zapowiedź nowego Medal of Honor. Spodziewajcie się tego dnia kolejnych informacji oraz nowych mediów.