Media Center po raz drugi

Microsoft prowadzi prace nad drugą wersją systemu operacyjnego Windows XP Media Center. Nieoficjalnie wiadomo, że odświeżony, multimedialny system miałby pojawić się na rynku już w trzecim kwartale tego roku.

Pierwszą wersję Windows XP Media Center udostępniono użytkownikom w połowie ubiegłego roku. System ten zaprojektowano z myślą o użytkownikach, wykorzystujących swoje komputery przede wszystkim do oglądania filmów, telewizji czy słuchania muzyki. Wyposażono go m.in. w oprogramowanie do nagrywania programu telewizyjnego, edycji wideo oraz możliwość szybkiego uruchamiania najważniejszych aplikacji multimedialnych. Komputery wyposażone w Windows XP Media Center ma w swojej ofercie wielu producentów - m.in. HP oraz Gateway.

Od momentu wprowadzenia na rynek multimedialnego systemu Microsoft nie udostępniał żadnych uaktualnień do niego - mimo, iż w ciągu ubiegłego półrocza pojawiło się sporo "łatek" do standardowej edycji Windows XP. Dlatego też rozpoczęto prace nad uaktualnieniem.

Z tego, co na razie wiadomo, wynika, że nie będzie to żaden Service Pack, czy Cumulative Patch - zamiast tego Microsoft opracowuje zupełnie nową wersję Windows XP Media Center. Nie wiadomo na razie, jakie innowacje miałaby ona zawierać - z nieoficjalnych informacji wynika jedynie, że nowy, multimedialny system pojawi się na rynku jeszcze w tym roku (prawdopodobnie w trzecim kwartale).


Zobacz również