Media Cleaner Pro 4.0

Kompresja plików audio i wideo rozpowszechnianych przez Internet czy CD-ROM-y to wyjątkowo trudne zadanie. Transfer danych przez wąskie gardło modemu czy dysku CD bez utraty jakości nie jest łatwy. Producenci przekazów medialnych używają różnorodnych narzędzi do kompresji własnych produktów. W tej dziedzinie przoduje Media Cleaner Pro firmy Terran Interactive.

Kompresja plików audio i wideo rozpowszechnianych przez Internet czy CD-ROM-y to wyjątkowo trudne zadanie. Transfer danych przez wąskie gardło modemu czy dysku CD bez utraty jakości nie jest łatwy. Producenci przekazów medialnych używają różnorodnych narzędzi do kompresji własnych produktów. W tej dziedzinie przoduje Media Cleaner Pro firmy Terran Interactive.

Media Cleaner Pro 4.0

SoundCleaner Media Cleaner Pro 4.0 ma dużo nowych filtrów przeznaczinych dla plików audio.

Czwarta wersja programu obsługuje więcej formatów niż kiedykolwiek przedtem, ma też nowe wspaniałe możliwości audio i opcje konwersji. W odróżnieniu od poprzednich wersji nowego Media Cleanera będą mogli używać pecetowcy (współpracuje z systemami Windows NT/95/98).

Wystarczy przejrzeć dokumentację aplikacji, aby przekonać się, że jest to najlepsze narzędzie kompresji, dostępne w tej cenie.

Media Cleaner Pro 4.0 wspomaga najnowsze technologie i schematy kompresji: może przetworzyć wsadowo ponad 2000 plików różnych formatów. Wprowadzenie prawidłowych ustawień przy tak wielkiej liczbie różnorodnych formatów może przysporzyć sporo kłopotu nawet dość zaawansowanemu użytkownikowi. Dlatego w czwartej wersji aplikacji mamy opcję Setting Wizard. Pomaga wybrać najlepsze ustawienia, pozwala na sprawdzenie efektu kompresji Đ możemy zobaczyć próbkę wideo lub usłyszeć audio.

Media Cleaner Pro 4.0 obsługuje Quick Time 4 Streaming Server Apple'a, Windows Media Microsoftu (poprzednio NetShow) i RealSystem G2 RealNetworksa. Szczególnie dobrze radzi sobie z produktem

Apple'a. Ten program może kompresować filmy dla różnych prędkości łącz. Pamięta także starszego QuickTimeŐa. Poza tym, tworzy tag <embed> potrzebny w przedstawianiu filmów na stronach WWW. Prosta sprawa - skopiuj i wklej do swojego ulubionego edytora HTML - i gotowe.

Niestety, w kontaktach z Windows Media i RealSystem G2, Media Clenear nie radzi sobie już tak dobrze. Wynika to z tego, że Microsoft nie przygotował końcowej wersji Windows Media Player na Mac OS-a. Producenci Media Cleanera pracowali więc w oparciu o kody beta Windows Media.

W przypadku kodów Real System G2 są wspomagane, lecz brak możliwości stworzenia kompatybilnego tagu <embed >. Zamiast tego Media Cleaner Pro tworzy prosty odsyłacz uruchamiający aplikację pomocniczą - RealPlayera. Jeśli nie chcesz takiego rozwiązania, ręcznie trzeba będzie pogrzebać w kodzie i zmienić tag na właściwy.

Jedną z większych zalet Media Cleanera jest możliwość konwertowania zbiorów z jednego formatu do drugiego, bez potrzeby ponownego kompresowania, co wpływa na utratę jakości. Nadal możesz selektywnie rekompresować podczas procesu konwersji.

Możliwości audio w najnowszym Media Cleanerze nie ustępują wideo, tak jak to bywało w poprzednich wersjach. Nowy filtr Noise Gate obcina szumy, a inne redukują buczenia na linii oraz podobne zmory. Media Cleaner Pro 4.0 oferuje lepsze algorytmy resamplingu, które dają wspaniałe rezultaty podczas zmiany częstości próbkowania sampla. Dynamiczne ustawienia kompresora podkręcają utwory audio. Możesz je zmieniać w zależności od własnych potrzeb. Jeszcze jedno, Media Cleaner Pro nie pozwoli przygotować pliku audio bez potwierdzenia ustawień przez użytkownika.

Choć Media Cleaner Pro 4.0 to program jakby zupełnie nowy, zostało coś z poprzednich wersji. Dobrze, że twórcy aplikacji pozostawili stary, ale jakże udany interfejs. Początkujący mogą opierać się na Setting Wizards, zaawansowani ustawiać wszystko bezpośrednio. A przez okno Batch zobaczysz powalające z nóg umiejętności Media Cleanera Pro względem automatyzacji.

Media Cleaner Pro nie jest programem dla amatorów okazjonalnie publikujących swoje wideo w sieci. Co prawda, powinna zostać ulepszona współpraca z RealSystem G2 w HTML, jednak wyniki w kompresji i oczyszczaniu plików audio są nieocenione. Jeśli chcesz tworzyć przekazy medialne w sieci bądź na CD-ROM-ie, będziesz potrzebował Media Cleanera w wędrówce do celu niczym dobrego kompana.