Media-Convert - sieciowy multikonwerter

Usługa internetowa, dzięki której dysponując jedynie przeglądarką WWW możesz konwertować pliki o wielkości do 150 MB z jednego formatu na inny.

Informacje: media-convert.com Cena: bezpłatny Ocena: 8,0

W Sieci istnieje już sporo podobnych serwisów, ale żaden z nich nie jest tak rozbudowany jak Media-Convert. Na liście obsługiwanych formatów znajdziesz tu przeszło 150 pozycji. Wśród nich są pliki filmowe (np. 3gp, asf, avi, flv, mkv, mov, mpg, ogm, rm, vob, wmv), dźwiękowe (np. aac, ac3, aiff, ape, asf, flac, mp3, mp4, mpc, ogg, ra, rm, wav, wma), graficzne rastrowe (np. bmp, gif, jpeg, pict, png, psd, tiff), graficzne wektorowe (np. emf, eps, odg, svg, wmf), tekstowe (np. doc, html, odt, pdf, ps, psw, rtf, sdw, sxw, txt, wpd, xhtml, xml), prezentacje (np. odp, pot, ppt, sxi), bazy danych (np. dbf, mdb), pliki danych (np. 123, dif, ods, xls), czy wreszcie skompresowane archiwa (np. 7z, bz2, cab, gz, rar, tar, tgz, zip). Jakby tego było mało, można jeszcze dokonywać konwersji pomiędzy różnymi formatami dzwonków na telefony komórkowe, zarówno mono-, jak i polifonicznych.

Trudno wyobrazić sobie łatwiejszą obsługę: określasz plik przeznaczony do konwersji, a potem wybierasz format docelowy i klikasz przycisk OK - to wszystko. Plik źródłowy może się znajdować na komputerze lokalnym (wybierasz go klikając przycisk Przeglądaj) lub w Internecie (przełączasz się na kartę Conversion From URL i podajesz pełną ścieżkę dostępu).

Zobacz również:

  • Jak dokonać konwersji muzyki z płyty CD do MP3 w Windows 10/Windows 11?
Media-Convert - sieciowy multikonwerter

Media-Convert imponuje ilością obsługiwanych formatów

Zależnie od formatu wyjściowego masz do dyspozycji szereg opcji zaawansowanych, za pomocą których w mniejszym lub większym stopniu da się modyfikować konwertowane pliki. Na przykład, podczas konwersji plików audio możesz z góry określić tagi, zmienić częstotliwość próbkowania i poziom głośności, wybrać opcję Mono lub Stereo, ustawić metodę kompresji danych (CBR lub VBR). W wypadku plików graficznych zakres możliwych zmian obejmuje m.in. wymiary (rozdzielczość), proporcje obrazu, paletę kolorów. Największe pole do popisu dają pliki wideo, w których możesz określić liczbę klatek na sekundę, wymienić całą ścieżkę dźwiękową, zdefiniować na nowo kodeki audio i wideo, ustawić jakość kodowania dla dźwięku i obrazu itd. Co ważne, konwersji nie musi podlegać cały film, lecz tylko jego część, którą wyznaczysz z dokładnością do jednej sekundy po zaznaczeniu opcji Fragment pliku. Warto też wspomnieć o przydatnej funkcji łączenia kilku klipów wideo w jeden plik.

Większość konwertowanych plików, np. filmowe, dźwiękowe czy graficzne, możesz dzielić na mniejsze części, co ma istotne znaczenie gdy planujesz ich wysyłkę e-mailem lub w wypadku małej przepustowości łącza internetowego. Aby zespolić kawałki i przywrócić pierwotną postać pliku, należy użyć darmowego programu HJSplit lub podobnego.

Media-Convert to także kilka innych usług, niezwiązanych bezpośrednio z konwertowaniem. Można tu np. zrobić zrzut ekranu ze wskazanej strony WWW lub przechować dowolny plik przez 120 dni. Interfejs serwisu jest wprawdzie polskojęzyczny, ale jakość tłumaczenia w niektórych miejscach pozostawia wiele do życzenia.

Reasumując, pod względem liczby obsługiwanych formatów ta witryna nie ma sobie równych, niemniej nie zawsze daje pożądane rezultaty: czasem po konwersji plik jest uszkodzony, a niektóre opcje zaawansowane nie działają jak należy. Są to jednak sporadyczne przypadki, które po prostu muszą się zdarzać, biorąc pod uwagę ogrom przedsięwzięcia.

Plusy:

  • bardzo dużo obsługiwanych formatów
  • zróżnicowane opcje zaawansowane
  • możliwość konwersji plików o wielkości do 150 MB

Minusy:

  • błędy w działaniu

Podsumowanie: największy i bardzo praktyczny serwis do konwersji formatów różnych rodzajów plików.