Media-koleś od Digital Foci

Jeżeli często wyjeżdżacie w plener, aby zakosztować uroków przyrody i uwiecznić ją na cyfrowych fotografiach, a doskwiera wam brak miejsca na karcie pamięci aparatu, powinniście zwrócić uwagę na urządzenie o nazwie Media Buddy. Jest to hybryda przenośnego twardego dysku 2,5", czytnika kart pamięci i odtwarzacza MP3, wyposażona dodatkowo w ciekłokrystaliczny wyświetlacz.

Media Buddy

Media Buddy

Wbudowany w urządzenie czytnik umożliwia skopiowanie na twardy dysk zdjęć zapisanych na kartach pamięci aparatów cyfrowych. Media Buddy obsługuje najpopularniejsze formaty kart, w tym CompactFlash I i II, MicroDrive, xD-Picture Card, MultiMedia Card, SD Card i Memory Stick. Operacje przeprowadzane na plikach można kontrolować i śledzić na 2,4-calowym wyświetlaczu LCD. Media Buddy może służyć także jako zewnętrzny dysk twardy (po podłączeniu do komputera przez port USB) lub przenośny odtwarzacz muzyczny, obsługuje bowiem pliki dźwiękowe w formacie MP3.

Z urządzeniem dostarczane jest oprogramowanie Ulead Photo Explorer 8.5.

Media Buddy - parametry techniczne

Obsługiwane formaty kart pamięci: CompactFlash I i II, MicroDrive, SmartMedia, xD-Picture Card, MultiMedia Card, SD Card, Memory Stick, MS PRO, MS Duo, MS PRO Duo

Dostępne pojemności dysku: 30, 40, 60 i 80 GB (dysk 2,5")

System plików: Standard FAT 12/16/32

Wyświetlacz: podświetlany LCD 2,4"

Interfejs: USB

Transfer danych: do 480 Mbps

Zasilanie: akumulator litowo-jonowy

Oprogramowanie: Ulead Photo Explorer 8.5 SE (tylko dla Windows)

Format audio: MP3

Picture Porter

Picture Porter

Kompatybilność:

- Windows XP Home/Pro, ME, 2000, 98/SE

- Mac OS 8.6 i nowsze

- Linux kernel 2.4.x i nowsze

Wymiary: 14,7 x 8,3 x 2,54 cm

Waga: ok. 320 g (z dyskiem twardym i akumulatorkiem)

Cena: od 229 USD

W ofercie firmy Digital Foci znalazło się także nieco bardziej zaawansowane urządzenie o nazwie Picture Porter. Poza funkcjami oferowanymi przez Media Buddy, umożliwia ono bowiem także przeglądanie zarchiwizowanych na jego 1,8-calowym dysku twardym zdjęć i plików wideo oraz odtwarzanie muzyki. Wśród obsługiwanych przez nie formatów znajdują się: JPEG, TIFF, BMP, RAW (grafika), MPEG1, MPEG4, MJPEG, DivX 5.x (wideo), MP3, WMA, AAC i WAV (audio). Picture Porter jest też odpowiednio droższy - miminalna cena za to urządzenie wynosi 399 USD.

Więcej informacji: Digital Foci