MediaTek chce powalczyć na rynku 5G, nowy SoC dla średniobudżetowych smartfonów zadebiutuje już w przyszłym roku

Tajwański producent nie chce przegapić nowej mody na rynku smartfonów i już pracuje nad nowymi rozwiązaniami związanymi z technologią 5G.

MediaTek już w maju zapowiedział swój pierwszy SoC (MT6885) z modemem 5G o nazwie Helio M70. Niestety na oficjalną i pełną prezentację nowego układu musimy jeszcze poczekać. Do tej pory wiemy jedynie, że zostanie on wyprodukowany w procesie litograficznym 7 nm FinFET i powstaje z myślą o topowych konstrukcjach. Przewiduje się, że pierwsze urządzenia z nowym SoC-iem zadebiutują na początku 2020 roku.

Jak donoszą nam dzisiaj źródła z Chin, MT6885 nie będzie jedynym rozwiązaniem producenta, które otrzyma modem 5G. MediaTek ponoć planuje ostrą ofensywę związaną z nową technologią i już pracuje nad kolejnym układem, który miałby w przyszłym roku trafić do średniobudżetowych urządzeń. Nowy SoC w dużej mierze oparty byłby na architekturze modelu MT6885 z tą różnicą, że jego rozmiar ma być mniejszy, a koszt produkcji niższy. Spekuluje się, że MediaTek chce rozpocząć masową produkcję nowego układu w drugim kwartale 2020 r., tak aby pierwsze urządzenia z nim na "pokładzie" mogły trafić na rynek już w trzecim kwartale przyszłego roku.

Włodarze MediaTeka mają ambitne plany na przyszły rok. Tajwański producent chce sprzedać 100 milionów układów, z czego blisko połowę mają stanowić dwa powyższe modele 5G.

źródło: gsmarena.com