MediaTek i Samsung mogą nawiązać współpracę na polu 5G

Według najnowszych informacji, MediaTek i Samsung prowadzą właśnie rozmowy odnoście współpracy dotyczącej technologii 5G.

MediaTek zaprezentował niedawno serię nowych SoC-ów, które w przyszłym roku napędzać będą smartfony licznych producentów. Wśród nich znajdują się modele: Dimensity 1000 - dedykowany urządzeniom klasy premium, MT6885 oraz MT6873, dwa ostatnie zostały stworzone z myślą o średnio i niskobudżetowych urządzeniach. Co istotne, wszystkie nowe układy MediaTeka zapewnią wsparcie dla technologii 5G. Wśród producentów urządzeń mobilnych, którzy już potwierdzili nawiązanie współpracy z tajwańską firmą znajdują się m.in.: Oppo, Vivo i Xiaomi, a jak wskazują najnowsze informacje - wkrótce dołączy do nich Samsung.

Koreański gigant technologiczny chce zapewnić sobie stały dopływ podzespołów oferujących wsparcie dla 5G do swoich produktów ze średniego i niskiego segmentu cenowego. Szczególnie, że niedawno producent zdecydował się na zamknięcie jednej ze swoich fabryk w Chinach. Nowe procesory MediaTeka mają się znaleźć między innymi w smartfonach z serii Galaxy A.

MediaTek już teraz należy do jednego z najważniejszych producentów podzespołów urządzeń mobilnych w kontekście sieci 5G. Nawiązanie ścisłej współpracy z takimi producentami smartfonów jak Oppo, Vivo, Xiaomi i Samsung może spowodować, że tajwańska firma wejdzie w swój "złoty okres".

źródło: gizmochina.com