Mediatech MT-129 Penkeyboard

Mediatech MT-129 Penkeyboard jest klawiaturą z wbudowanym tabletem i bezprzewodowym piórem.

Mediatech MT-129 Penkeyboard jest klawiaturą z wbudowanym tabletem i bezprzewodowym piórem.

W sprzedaży znajdują się dwie odmiany tego urządzenia różniące się między sobą interfejsem. Mniej wygodna w użyciu jest wersja klawiatury wyposażona we wtyk PS/2, ponieważ obsługa tabletu wymaga podłączenia drugiego wtyku do portu szeregowego. O wiele lepiej wygląda to w klawiaturze z wtyczką USB, gdzie zarówno funkcje klawiatury, jak i tabletu są obsługiwane przez jeden port USB.

Tablet z aktywnym polem o wymiarach 70x45 mm jest umieszczony w dolnej części klawiatury pod blokami klawiszy edycyjnych i numerycznych. Utrudnia to nieco dostęp do często używanych klawiszy kursora, jednak szybko można się do tego układu przyzwyczaić. Do obsługi tabletu służy znajdujące się w komplecie pióro. Zastosowana technologia umożliwia odczytanie aż 512 poziomów siły nacisku pióra, co ma istotne znaczenie dla współpracujących z urządzeniem programów graficznych.

Zastosowanie tabletu jest bardzo szerokie: od wykorzystywania jego funkcji w systemie jako urządzenia wskazującego, pędzla i ołówka w programach malarskich, po funkcje długopisu do zakreślania fragmentów tekstu np. w edytorze tekstu lub podpisywanie dokumentów elektronicznych, faksów lub e-maili.

Mediatech MT-129 Penkeyboard

Rodzaj: klawiatura multimedialna z tabletem###

Producent: Multistyk#####

Informacje: Multistyk, www.multistyk.pl ###

Cena: ok. 350 zł######