Mediaval:Total War Gold

"Zaczyna się w 1095 roku kazaniem wygłoszonym przed pierwszą krucjatą. Kończy się w 1453 roku upadkiem Konstantynopola. Wszystko co wydarzy się pomiędzy tymi datami, zależy wyłącznie od ciebie..."

20 sierpnia pułki zachodnich sklepów ugną się pod ciężarem 400 lat europejskiej historii. Tego dnia Activision wprowadza do sprzedaży Mediaval:Total War Gold - kontynuację uznanej przez pecetowych strategów gry Shogun:Total war.

Wcielając się w przywódców największych mocarstw średniowiecznej Europy, mamy szansę zmienić bieg ówczesnych wydarzeń. Rozgrywka w Mediaval: Total War Gold odbywa się na dwóch poziomach: ekonomiczno-dyplomatycznym (tury) oraz militarnym (czas rzeczywisty). Podstawowym zaś celem gry jest rozbudowa naszego imperium i podbój Europy.

Potęgę naszego mocarstwa budujemy zawierając korzystne małżeństwa, strategiczne sojusze. Jeśli zawiodą środki dyplomatyczne do gry należy włączyć siły wojskowe. Wybierając się na wojnie musimy jednak pamiętać o dwóch rzeczach: naszym wizerunku na arenie międzynarodowej oraz pełnym skarbcu. Jeżeli wszystko jest już pod kontrolą rzucamy do walki naszych zbrojnych. Do dyspozycji oddano nam 100 różnych jednostek, reprezentujących 12 różnych typów militarnych ( angielski, bizantyjski, francuski itd.). W walce jednorazowo możemy wykorzystać do 15000 jednostek, co nie jednego stratega może przyprawić o ból głowy.

Na koniec dobra wiadomość: Czas siodłać konie i ostrzyć miecze - Mediaval: Total War Gold w naszych sklepach ukaże się już we wrześniu.


Zobacz również