Medieval II Total War!

Wielkimi krokami nadchodzi nowa gra z przebojowej serii Total War. Mieliśmy już Japonię i samurajów, średniowiecze oraz starożytność. Tym razem zamiast przenosić nas w kolejną epokę, twórcy TW postanowili zaserwować nam małą powtórkę z rozrywki.

Opinie na temat, która z części TW była najlepsza, są niezwykle podzielone. Dla wielu jednak najbardziej udany jest Medevial. Chyba uważają tak i sami programiści z Creative Assembly, bowiem postanowili odświeżyć właśnie tą część, opowiadającą o przygodach dzielnych rycerzy zakutych w zbroje.

Medevial II: Total War ma być typowym sequelem swego utytułowanego poprzednika. Oczywiście zostanie tu znacznie poprawiona grafika; sama mechanika i zasady gry mają zostać praktycznie nie zmienione. Może i dobrze, bo po co ulepszać to, co jest niemalże idealne? Wprowadzonych zostanie do zabawy tylko kilka nowinek i rozwiązań znanych z Rome: Total War.

Jednak tym, co ma przyciągać graczy do owej produkcji, ma być właśnie świetna grafika. Nawet na screenach oprawa wizualna nowego TW powala z nóg: ultra szczegółowe modele postaci, epickie bitwy, w których biorą udział nawet tysiące wojowników... Wszystko wygląda wspaniale, jak w najlepszym filmie! Naprawdę jest co oglądać. Jeżeli komuś jeszcze mało, znajdzie tu również i widowiskowe oblężenia monumentalnych twierdz i zamków. Nic tylko patrzeć...i grać! Strach bierze jedynie na myśl o sprzętowych wymaganiach tego cuda.

Dokładna data premiery nie została jeszcze podana.