Medis ma problem z ogniwami paliwowymi i Microsoftem

Niedawno informowaliśmy, że firma Medis Technologies ogłosiła, iż Microsoft zamówił u niej dużą liczbę ogniw paliwowych, i zastanawialiśmy się, po co gigantowi z Redmond są te ogniwa potrzebne. Firma prawnicza Rosen z Nowego Jorku złożyła właśnie przeciwko Medis pozew w imieniu jej akcjonariuszy. Oskarżają oni przedstawicieli firmy o celowe podawanie informacji tak, by sprawiać wrażenie, że chodzi o wielką umowę.

Przedstawiciele Medis Technologies opowiadali, iż Microsoft będzie na całym świecie sprzedawał ogniwa ze swoim znakiem firmowym, a o ostateczna wielkość zamówienia miałaby sięgnąć milionów sztuk. Okazało się jednak, iż firma z Redmond zamówiła niewielką liczbą ogniw, które będą rozdawane jako gadżety promocyjne.

Rynek przenośnych ogniw paliwowych - a takie ogniwa zakupił Microsoft - jest tak mały, iż złożenie zamówienia na liczbę większą niż 50 byłoby historycznym momentem. Stąd też mógł wynikać entuzjazm przedstawicieli Medis. Oświadczyli oni, że niektórych słów nigdy nie użyli i pewnych faktów nie sugerowali. Stwierdzili, iż dziennikarze przekręcili ich słowa i, mimo próśb o poprawienie artykułów, opublikowali go z błędami.

Microsoft nie wypowiada się dotychczas w tej sprawie.