Medyczne monitory EIZO

Eizo wprowadziło do swojej oferty dwa nowe monitory medyczne o symbolach RadiForce G51 i G31. Obydwa monitory wyświetlają 3061 odcieni szarości, z czego równocześnie mogą pokazać aż 1024.

Medyczne monitory EIZO

Dzięki temu obraz jest wyraźniejszy, umożliwiając dokładniejszą diagnostykę w badaniach medycznych.

Model RadiForce G51 posiada ekran o przekątnej 21,3” z 5-megapikselową matrycą, plamką o wielkości 0,165 mm i rozdzielczością 2048x2560. Jasność monitora to 700 cd/m2, a kontrast na 600:1. Model produkowany jest w dwóch wersjach: clearbase i bluebase.

RadiForce G31 to 3-megapikselowy monitor o przekątnej ekranu 20,8”, mający rozdzielczość 1536x2048, plamkę o wielkości 0,207, jasność 600 cd/m2 i kontrast 600:1.

Obydwa modele mają bardzo szerokie (170 stopni) kąty widzenia zarówno w poziomie, jak i pionie. Zastosowany w nowych modelach opatentowany przez Eizo układ „drift correction” zapewniać ma stabilność jasności ekranu po włączeniu monitora lub po wyjściu ze stanu oczekiwania.

Jako niezbędny dodatek do monitorów medycznych Eizo oferuje specjalizowane karty graficzne. Dotąd były to karty z serii VREngine. Ponieważ jednak umożliwiają one tylko wyświetlanie odcieni szarości w skali 8-bitowej, producent zdecydował się na wprowadzenie do sprzedaży kart z nowej serii MED, które zapewnią większą funkcjonalność nowych modeli (m.in. wyświetlanie szarości w skali 10-bitowej).

Dodatkowo, przy zakupie monitorów medycznych należy wziąć pod uwagę również nabycie zestawu do kalibracji GX1. Jest on zgodny ze standardem DICOM 14 (Digital Imaging and Communications in Medicine).

Nowe monitory mają cienkie, zaledwie 24 mm obramowanie ekranu, umożliwiające łączenie ich w konfiguracje wielomonitorowe. Dostępne są specjalne ramiona, na których można zamontować monitory i umieścić je w dogodnym miejscu. Jest to możliwe, ponieważ zasilacze zostały wbudowane w obudowy.

Monitory pojawią się w sprzedaży w sierpniu. Ich ceny nie są na razie znane.

Więcej informacji:

http://www.eizo.pl