Mega-dyktafon Sanyo: do 693 godzin nagrania

Powiększa się rodzina przenośnych urządzeń zaopatrzonych w miniaturowe dyski twarde, czego kolejnym przykładem jest najnowszy dyktafon cyfrowy, zaprezentowany właśnie przez firmę Sanyo Electric.

Sanyo HDR-B5GM - dyktafon cyfrowy z 1-calowym twardym dyskiem

Sanyo HDR-B5GM - dyktafon cyfrowy z 1-calowym twardym dyskiem

Model HDR-B5GM w pierwszej kolejności trafi do sprzedaży w Japonii w pierwszych dniach marca. Wyposażono go w 1-calowy dysk twardy firmy Seagate o pojemności 5 GB. Dostępne są 4 tryby jakości rejestrowanego dźwięku. Przy najniższej możemy nagrać maksymalnie aż 693 godziny materiału w formacie MP3. W przypadku gdy zdecydujemy się na najwyższą jakość, maksymalny czas nagrania skraca się do 57 godzin.

Urządzenie obsługuje również pliki w formacie WMA (Windows Media Audio) i może służyć jako tradycyjny, przenośny odtwarzacz. Dodatkowo wbudowano w nie gniazdo na karty pamięci SD (Secure Digital). HDR-B5GM mierzy 45 x 19 x 93 milimetry i waży 93 gramy. Posiada baterię wielokrotnego użytku, która wystarcza na 7,5 godziny nagrywania i 8,5 godziny odtwarzania w trybie najniższej jakości.

Na początku marca cyfrowy dyktafon Sanyo HDR-B5GM trafi do sprzedaży w Japonii i będzie tam kosztował około 500 USD. Firma ma zamiar udostępnić go również poza rynkiem japońskim, jednak obecnie nie są jeszcze znane żadne szczegóły.


Zobacz również