Mega pakiet narzędzi dla XP

Firma MindSoft udostępniła najnowszą wersję swojego sztandarowego produktu - Utilities XP 7.75, czyli pakietu narzędzi do diagnozowania, usuwania problemów i optymalizacji systemu Windows XP. Dostępne w pakiecie programy narzędziowe (20 aplikacji) podzielone są na cztery główne grupy: Wydajność, Rozwiązywanie problemów, Narzędzia i Diagnostyka.

System Windows XP na dobre zadomowił się już w komputerach polskich użytkowników - świadczą o tym m.in. najnowsze dane dostarczone przez firmę Gemius. Wynika, z nich że jest to najpopularniejszy wśród polskich internautów system operacyjny. Na przełomie 2003/2004 r. z Windows XP korzystało, wedle danych firmy, 2,1 mln polskich użytkowników Internetu.

Cały czas rośnie również oferta najróżniejszych programów diagnostycznych, przeznaczonych dla tego właśnie systemu. Jednym z nich jest program Utilities XP, którego najnowszą wersję udostępniła właśnie firma MindSoft.

Najważniejsze elementy Utilities XP 7.75 to:

Mindsoft Utilities XP - defrag

Mindsoft Utilities XP - defrag

Defrag - narzędzie do szybkiego defragmentowania twardych dysków;

Scandisk - ten program umożliwia sprawdzenie, czy dyski nie zawierają błędów i, w razie potrzeby, umożliwia usunięcie ich. Aplikacja radzi sobie zarówno z systemem plików FAT, jak i NTFS.

FreeRAM - producenci Utilities XP podkreślają, że to chyba najważniejszy element pakietu - szczególnie dla tych użytkowników, dla których najważniejsza jest wydajność komputera. FreeRAM "uwalnia" pamięć RAM, znacznie przyspieszając pracę "peceta".

CleanUp - to narzędzie odpowiedzialne jest za usuwanie z dysku wszelkich zbędnych plików - pomaga to uniknąć "zaśmiecenia" go starymi, niepotrzebnymi danymi (np. plikami tymczasowymi).

Accelerator - program ten optymalizuje najważniejsze parametry systemu, tak, by pracował on możliwie najwydajniej. Podobną funkcję pełni również inny program z pakietu - MindSoft SpeedUp.

Internet Optimizer - zadaniem tej aplikacji jest optymalizacja parametrów połączenia internetowego.

Shelter pozwala na zaszyfrowanie wybranych dokumentów, tak, by nikt oprócz autoryzowanego użytkownika nie był w stanie ich przeglądać. Zabezpieczyć można dowolne typy plików - tekst, arkusze kalkulacyjne, zdjęcia czy pliki wideo. Użytkownikom, którym zależy na właściwym zabezpieczeniu swoich danych, zainteresuje również z pewnością program Wipe, umożliwiający kompletne wymazanie danych z dysku (np. przeznaczonego do sprzedaży).

StartUp - pozwala na kontrolowanie tego, jakie programy uruchamiane są podczas startu systemu Windows.

Mindsoft Utilities XP - ekran główny

Mindsoft Utilities XP - ekran główny

MindSoft Utilities XP 7.75 w sumie składa się z 20 różnych aplikacji, z których korzystać możemy poprzez jeden wspólny interfejs (aczkolwiek możliwe jest również uruchomienie tylko jednej z nich).

Pełna wersja programu kosztuje 29,95 EUR. Z naszego serwisu FTP można jednak pobrać jego 30-dniową wersję testową (shareware):

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/2618/MindSoft.Utilities.XP.7.75.html


Zobacz również