Megapanel bez tajemnic - Technokracja odc. 19

Czy zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób są zbierane informacje o polskim Internecie? Preferencje użytkowników, to na jakie strony wchodzimy i jakie odwiedzamy najczęściej. Te informacje zbierane są za pomocą narzędzia jaki jest Megapanel PBI/Gemius, a opowie nam dziś o nim Rafał Sobiczewski, dyrektor Sprzedaży Agencyjnej z firmy Gemius S.A. Będzie on jednym z prowadzących webinarium "Megapanel bez tajemnic", które odbędzie się 25-26 kwietnia.

Megapanel PBI/Gemius jest badaniem panelowym stanowiącym standard pomiaru oglądalności witryn internetowych w Polsce i dostarczającym informacji na temat preferencji i zachowań polskich internautów. Firmy, które mają dostęp do wyników badania, m.in. domy mediowe oraz wydawcy internetowi, mogę przeglądać szczegółowe dane o rozmaitych witrynach czy aplikacjach internetowych. Dzięki temu możliwe jest np. ocenianie popularności poszczególnych grup witryn oraz ich uszeregowanie.

W pierwszej części 19-tego odcinka Technokracji Rafał Sobiczewski, który poprowadzi webinarium Internet Standard, opowiada o tym, czym jest Megapanel i do czego dokładnie służy takie badanie. Kto może z niego skorzystać oraz do czego są wykorzystywane dane z niego uzyskane. Dowiadujemy się również, jakie są podstawowe filary tego badania i co one nam oferują.

Zobacz również:

  • Diablo 2 Resurrected – data premiery, wymagania, platformy. Sprawdź, co już wiemy [03.08.2021]

Druga część odcinka przynosi nam odpowiedzi m.in. na pytania jak nasz witryna może znaleźć się w badaniu? Dowiemy się jakie warunki musi spełniać i w jaki sposób może jest spełnić. Dodatkowo Rafał opowiada jak dokładnie takie badanie wygląda od strony technicznej.

Serdecznie zapraszamy do oglądania i komentowania, a także na webinarium, które odbędzie się już w przyszłym tygodniu, ale rejestrować można się już dziś.