Megapanel, listopad 2010 - serwisy tematyczne


Kategoria: Informacje i publicystyka

Serwisy informacyjne Grupy Polskapresse i Media Regionalne to najwięksi zwycięzcy w kategorii "Informacje i publicystyka". Serwisy należące do grup w porównaniu z październikowym zestawieniem, zyskały odpowiednio 638 i 599 tysięcy real users. Serwisy Grupy Polskapresse awansowały na 5 pozycję w zestawieniu, zaś serwisy informacyjne Interii, mimo rosnącej liczby użytkowników (bo prawie o 500 tys.) odnotowały spadek na 6 pozycję. Na prowadzeniu serwisy informacyjne Onet.pl i Wirtualna Polska, ale tuż za nimi rosnąca Gazeta.pl.

Kategoria: Kultura i rozrywka

Do ponad 63 proc. wzrósł zasięg serwisu YouTube w Polsce. Ponad 255 tys. użytkowników i 77 milionów odsłon zyskały w listopadzie serwisy grupy Onet.pl. O prawie 290 tys. wzrosła liczba użytkowników holenderskiej sieci grupy se Spilgames, znanej u nas głównie z serwisu Gry.pl.

Kategoria: Mapy i lokalizatory

Większość serwisów w kategorii "Mapy i lokalizatory" traciła swój zasięg w listopadzie. W pierwszej 10-tce zyskały tylko witryny grupy Google, Wikimapia.org i lokalizator Docelu.pl. W zestawieniu po raz pierwszy znalazł się Flightradar24.com.

Kategoria: Motoryzacja

W czołówce serwisów motoryzacyjnych bez zmian. Na miejscu ósmym w zestawieniu pojawiły się serwisy motoryzacyjne Grupy Ringier Axel Springer, a na miejscu dziesiątym - grupa V10.pl. W listopadzie najwięcej zyskał serwis VWGolf.pl.