Megatest nawigacji GPS do 500 i 1000 złotych


Lark FreeBird 50.1 MapaMap Top

Cena 349 zł

Lark FreeBird 50.1 MapaMap Top

Lark FreeBird 50.1 MapaMap Top

Testowaliśmy wiele modeli tej firmy i musimy przyznać, że są udane i wypadają bardzo dobrze w porównaniu z konkurentami, jeśli weźmie się pod uwagę stosunek jakości do ceny. Estetyka i wykonanie są niezłe, jednakże użyto błyszczącego plastiku, na którym widać nawet najmniejsze zabrudzenia czy odciski palców. Uchwyt urządzenia pewnie trzyma się szyby. Zakresy ustawień i zasięg są niezbyt szerokie, ale łatwość montażu jest już na niezłym poziomie.

Za pomocą tego urządzenia można oglądać filmy i zdjęcia, słuchać muzyki czy też przeglądać notatki. Wyposażono go także w transmiter FM. Umożliwia to połączenie z samochodowym zestawem audio. Sterowanie jest znacznie precyzyjniejsze niż w popularnym modelu 43.1.

Mapa

Zakres ustawień i zasięg uchwytu są niezbyt szerokie.

Zakres ustawień i zasięg uchwytu są niezbyt szerokie.

MapaMap od dawna precyzyjnie wytycza trasy i dysponuje przyjemnym, łatwym w użyciu interfejsem. Na uwagę zasługuje ze względu na liczbę adresów i punktów POI - w małych miejscowościach rejestruje ich chyba więcej niż popularna AutoMapa.

Trasę można wyznaczać na kilka sposobów - dla samochodu osobowego jest ona najszybsza i najkrótsza. Z wyliczeń można wyłączyć drogi gruntowe.

Działa też tryb nawigacji pieszej. Aplikacja ma również w pamięci wyznaczone szlaki turystyczne.

Werdykt PC Worlda

Werdykt PC Worlda

Plusy:

- funkcje multimedialne

- szybkie odnajdywanie sygnału

- przystępna cena

- bardzo sprawna mapa Polski

Minusy:

- precyzja sterowania przez ekran jak w urządzeniu 4,3-calowym

- srebrna, oślepiająca obwódka wokół ekranu

Manta Easy Rider GPS-070

Cena 229 zł

Manta Easy Rider GPS-070

Manta Easy Rider GPS-070

Manta Easy Rider GPS-070 to nawigacja z niewielkim ekranem. Jego przekątna wynosi zaledwie 3,5 cala, ale że jest wyświetlacz o proporcjach 4:3, jego powierzchnia będzie dla mniej wymagających użytkowników wystarczająca. Jakość obrazu, zwłaszcza ostrość, nie zachwyca, ale za to jasność jest zadowalająca. Ze względu na niewielkie wymiary wprowadzanie danych i sterowanie jest nieco utrudnione. Jednak dołączony rysik i dobra czułość sprawiają, że i z tym zadaniem można się uporać.

Manta to nie tylko GPS. Za jej pomocą można także odtwarzać pliki MP3 i MP4 oraz przeglądać zdjęcia i dokumenty tekstowe. Produkt ten sprawia solidne wrażenie. Obudowa jest odporna na uszkodzenia i zadrapania. Uchwyt do montażu nawigacji na szybie samochodowej ma wady - jego montaż i umieszczanie w nim urządzenia są nieco skomplikowane, ale za to trzyma bardzo mocno i nie wpada w drżenie podczas jazdy.

Werdykt PC Worlda

Werdykt PC Worlda

W nawigacji zainstalowano MapaMap Easy 6.1.21. Jej wadą jest to, że zawiera dokładne plany wyłącznie większych miast. Jednakże sieć dróg w Polsce jest oddana dobrze, dzięki czemu wytyczane trasy pozwalają na sprawne dotarcie do celu. Bardzo łatwy w użyciu interfejs to z kolei ogromna zaleta. Czytelnie są też prezentowane trasy i droga aktualnego przejazdu. Mapa samoczynnie zmienia kolory z trybu dziennego na nocny i odwrotnie.

GoClever Navigator 5055+

Cena 450 zł

GoClever Navigator 5055

GoClever Navigator 5055

GoClever Navigator 5055+ FEU to jedna z tych nawigacji, która za bardzo niską cenę oferuje wiele zalet: duży, czytelny ekran, mapy niemal całej Europy i dużo funkcji dodatkowych. Co więcej, łączy je z wysoką jakością i bardzo przyjemną estetyką wykonania. Nawigację wyposażono w praktyczny ekran o przekątnej 5 cali, dzięki czemu korzystanie z odtwarzacza filmów zaczyna mieć sens. Uchwyt do mocowania na szybie przykleja się łatwo, podobnie jak umieszcza w nim nawigację. Jest dość długi i zapewnia wystarczający zakres regulacji. Nawigację dostarczono z mapami Mireo viaGPS 3.0 Black Edition, obejmującymi zasięgiem Polskę i 43 kraje Europy.

Werdykt PC Worlda

Werdykt PC Worlda

Mapy są dokładne, a wytyczane trasy na ogół precyzyjne i dobrze dostosowane do przepisów ruchu. Cieszą duża liczba punktów POI i baza fotoradarów. Interfejs użytkownika jest bardzo łatwy w obsłudze. Trasy można wytyczać na kilka sposobów. Możliwa jest także nawigacja do zdjęcia. Wykorzystany 64-kanałowy odbiornik GPS SiRF Centrality nie daje powodów do narzekań. Bardzo szybko odnajdował sygnał GPS i pewnie trzymał go podczas jazdy. Pod tym względem urządzenie spisywało się znakomicie.

GPS miewał czasem skłonność do spowolnienia działania systemu. Na ogół wszystko odbywało się bardzo szybko i sprawnie, ale zdarzały się chwile, w których na reakcję trzeba było czekać bardzo długo.

GPS-y do 500 zł.

GPS-y do 500 zł.