Megatest nawigacji GPS do 500 i 1000 złotych


NavRoad NR560BF

Cena 769 zł

NavRoad NR560BF

NavRoad NR560BF

Sterowanie i posługiwanie się klawiaturą ekranową nie sprawia żadnych problemów. U góry urządzenia umieszczono przycisk do usypiania/wybudzania, z lewej strony gniazdo kart MicroSD, a od dołu gniazdo słuchawkowe i USB. Uchwyt ma odpowiednią długość i bardzo dużą swobodę regulacji. Nawigacja mimo pięciocalowego ekranu jest bardzo cienka i lekka, dzięki czemu po zdemontowaniu można ją przenosić nawet w kieszeni. NavRoad jest wyposażone w 64 MB pamięci RAM i 2048 MB wbudowanej pamięci flash. Pracuje przy użyciu procesora MTK o częstotliwości 468 MHz, działa szybko i stabilnie. Wbudowane łącze Bluetooth pozwala na korzystanie z niego jak z zestawu głośnomówiącego. Rozbudowane funkcje współpracy z telefonem pozwalają nawet na pobieranie książki adresów.

Mapa

Uchwyt ma odpowiednią długość i bardzo dużą swobodę regulacji.

Uchwyt ma odpowiednią długość i bardzo dużą swobodę regulacji.

Łatwy w obsłudze i programowaniu interfejs, rok bezpłatnych aktualizacji i sprawne wytyczanie tras to kolejne atuty używanej mapy. Wbudowany odbiornik GPS to MTK, aż o 66 kanałach.

Znakomicie spełnia swoje zadanie doskonale utrzymujący się sygnał podczas jazdy, także w trudnych warunkach.

Czas odnalezienia sygnału GPS po uruchomieniu nawigacji to zaledwie 2 sekundy.

Werdykt PC Worlda

Werdykt PC Worlda

Plusy:

- bardzo dobrze utrzymuje sygnał GPS

- wysoka jakość wykonania

- znakomity uchwyt do mocowania na szybie

- funkcje multimedialne

- duża praktyczność urządzenia

- dobre mapy

- rozbudowany tryb zestawu głośnomówiącego

Minusy:

- brak map innych krajów Europy

BLOW GPS50Ybt + AutoMapa Europa

Cena 750 zł

BLOW GPS50Ybt AutoMapa Europa

BLOW GPS50Ybt AutoMapa Europa

Zastosowany ekran o przekątnej 5 cali sprawia, że korzystanie z wielu funkcji dodatkowych nie jest tak utrudnione, jak w modelach z mniejszym ekranem. Wyświetla jasny i ostry obraz. Co istotne, jest też czuły i pozwala na precyzyjne sterowanie funkcjami. Obudowę urządzenia wykonano z dobrej jakości materiałów, odpornych na uszkodzenia. Niestety wszystkie gniazda - kart MicroSD, słuchawkowe, wejście wideo i USB - umieszczono z lewej strony obudowy. Mocny uchwyt do mocowania zapewnia odpowiedni zakres regulacji. W zestawie znajduje się też specjalny dysk do mocowania uchwytu na desce rozdzielczej samochodu. Urządzenie ma dużo dodatkowych funkcji: odtwarzanie filmów, muzyki, przeglądania zdjęć, a także książek elektronicznych. Zawiera również sześć zainstalowanych gier, kalkulator, przelicznik jednostek.

Werdykt PC Worlda

Werdykt PC Worlda

GPS testowaliśmy z mapą AutoMapa Europa. Jej zalety to ogromna liczba punktów POI i adresów, doskonałe pokrycie sieci drogowej w Polsce i sprawne wytyczanie tras. Jednakże już w innych krajach Europy mapy konkurencji sprawdzają się często lepiej. 42-kanałowy odbiornik GPS MTK bardzo sprawnie odnajduje sygnał i utrzymuje go podczas jazdy. BLOW GPS50Ybt z mapami AutoMapa Europa to bardzo dobry GPS, pozbawiony największej wady modelu GPS43Ybt - małego ekranu.

Peiying PY-GPS5004Bt AutoMapa Polska

Cena 580 zł

Peiying PY-GPS5004Bt AutoMapa Polska

Peiying PY-GPS5004Bt AutoMapa Polska

Peiying PY-GPS5004Bt ma praktyczny 5-calowy ekran, wyświetlany obraz jest ostry, kontrastowy i jasny. Obudowę wykonano z niezłej jakości materiałów odpornych na uszkodzenia i zarysowania. Uchwyt do mocowania na szybie zapewnia duży zakres regulacji. Nawigację wzbogacono w dodatkowe możliwości, takie jak odtwarzanie filmów, muzyki, przeglądanie zdjęć i plików tekstowych. Łącze Bluetooth i wbudowany mikrofon czynią z niego sprawny zestaw głośnomówiący. Wykorzystywana AutoMapa Polski w wersji 6.1.0 posiada ogromną bazę adresów i punktów POI, dzięki czemu pozwala na doskonałą orientację na terenie naszego kraju.

Werdykt PC Worlda

Werdykt PC Worlda

Podróż ułatwia baza fotoradarów. System AM Traffic umożliwia wymianę informacji z innymi użytkownikami, co pozwala dostosować trasę do rzeczywistych warunków ruchu. Na pochwałę zasługuje szybkie odnajdywanie i dobre utrzymywanie sygnału oraz bardzo duża liczba funkcji. Poprawić należałoby jedynie jakość wykonania niektórych elementów uchwytu.

Wbudowany odbiornik GPS Mediatek MT3328 radzi sobie bardzo dobrze, błyskawicznie odnajduje sygnał i sprawnie utrzymuje go podczas jazdy. Pod tym względem Peiying sprawdza się znakomicie. Krótka, jednoroczna gwarancja i dosyć wysoka cena to dwie główne wady rynkowego nowicjusza.

GPS-y od 500 do 1000 zł.

GPS-y od 500 do 1000 zł.