Megaupload zamknięty przez FBI! Anonymous kontratakuje

Federalne Biuro Śledcze (FBI) zamknęło popularny serwis Megaupload.com zarzucając jego właścicielowi łamanie praw autorskich. W odwecie grupa hakerska Anonymous poinformowała, że zablokowała strony internetowe kilku organizacji i instytucji rządowych powiązanych z ochroną praw autorskich, w tym FBI.


Megaupload to bardzo popularny serwis online, który pozwala na przechowywanie i dzielenie się plikami pomiędzy internautami. Niestety mamy przykrą informację dla jego użytkowników. Właśnie okazało się bowiem, że został on zamknięty przez Federalne Biuro Śledcze (FBI). Dodatkowo na podstawie wystawionego przez amerykańskie władze nakazu, nowozelandzka policja zatrzymała cztery osoby, w tym założyciela serwisu, znanego pod pseudonimem Kim Dotcom. Dzisiaj mają oni stanąć przed sądem, który rozpatrzy wniosek o ich ekstradycję do Stanów Zjednoczonych.

Na stronie FBI można przeczytać, że łamiący prawa autorskie serwis przyniósł ich właścicielom pół miliarda dol. strat. Ponadto agencja wystosowała wraz z ministerstwem sprawiedliwości komunikat, w którym można usłyszeć, że podjęte działania to "jedna z największych spraw dotyczących łamania praw praw autorskich w USA".

Anonymous kontratakuje

W odpowiedzi na działania służb federalnych USA wobec serwisu Megaupload grupa hakerska Anonymous poinformowała na Twitterze, że zablokowała strony internetowe organizacji powiązanych z ochroną praw autorskich. Na ich czarnej liście znalazły się m.in. strony RIAA, Departamentu Sprawiedliwości USA i FBI.

Obecnie (stan na godzinę 9:00) faktycznie strona RIAA nie działa. Strona FBI jest natomiast dostępna.

SOPA i PIPA

Warto zaznaczyć, że akcja zamknięcia strony Megaupload przeprowadzona została przez służby federalne USA po proteście przeciwko kontrowersyjnym ustawom SOPA (Stop Online Piracy Act) i PIPA (Protect IP Act).

Wszystkiego na ich temat dowiecie się z artykułu "SOPA i PIPA: tylko fakty".

_______________

Co sądzicie na ten temat? Zapraszamy do zamieszczania komentarzy!


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: