Meizu zwalania kolejnych pracowników, chiński producent ma coraz większe kłopoty

Nie mamy najlepszych wieści dla sympatyków marki Meizu. Jak podają źródła z rodzimego kraju producenta, Meizu było zmuszone po raz kolejny, w ostatnim czasie, zredukować liczbę pracowników.

Według najnowszych informacji, chiński producent, który w zeszłym roku obchodził 15-lecie istnienia, zwolnił kolejnych pracowników. Tym razem najbardziej odczuł to dział zajmujący się marketingiem. Nie jest to pierwsza tegoroczna redukcja etatów w Meizu. Szacuje się, że od początku roku zwolniono już ponad 30% załogi i obecnie liczy ona około 1000 pracowników.

Potwierdzono również odejście jednego z głównych inżynierów - pana Hong Hanshenga, który przeniósł się do innej chińskiej firmy - Oppo. To jednak nie koniec kłopotów Meizu. Firma była zmuszona zamknąć większość swoich sklepów stacjonarnych na terenie Chin. W 2016 roku Meizu posiadało blisko 2700 placówek, obecnie pozostało ich 5 lub 6 w jednej prowincji.

Zobacz również:

  • Realme przedstawia MagDart. Konkurencja powinna się bać!
  • Huawei ma plan. Pojawią się smartfony innych producentów bez Google!

Warto też przypomnieć, że niespełna dwa tygodnie temu współzałożyciel i wiceprezydent Meizu - Li Nan, niespodziewanie złożył swoją rezygnację i rozstał się z firmą. W pożegnalnym liście przyznał on, że Meizu przechodzi obecnie trudny okres. Pomimo tego, były już wiceprezydent, wierzy, że chińska korporacja ma przed sobą świetlaną przyszłość, pod warunkiem jednak, że nie zaprzestanie się rozwijać.

Nieoficjalnie mówi się, że jedną z przyczyn ostatnich problemów Meizu jest niezadowalająca sprzedaż smartfonów z linii Meizu 16.

źródło: gizmochina.com