Mellel 2.0.2 - do pobrania z FTP Mac

W naszym serwisie FTP Mac dostępny jest już do pobrania zaawansowany edytor tekstu dla platformy systemowej Mac OS, Mellel, w wersji 2.0.2. Można także pobrać nową wersję narzędzia DropDMG 2.7.4 do tworzenia archiwów DMG oraz konwerter napisów filmowych Subtitler 1.20.6

Mellel 2.0.2

Mellel jest zaawansowanym programem do edycji tekstu dla Mac OS X, specjalnie zaprojektowanym dla uczonych, twórców oraz wszystkich szukających rozbudowanego i stabilnego programu do edycji tekstu. Posiada rozbudowane opcje edycyjne pozwalające na łatwe i intuicyjne dodawanie tabel, numerowanych list, łatwe w użyciu funkcje wyszukiwania i zastępowania znaków w dokumencie. Importuje i eksportuje pliki w formacie DOC oraz RTF. Ma wbudowane funkcje skalowania plików graficznych i osadzania ich w dokumentach. Możemy wykorzystać wbudowane w program style pozwalające w wygodny sposób komponować wygląd naszych dokumentów. Jest edytorem przystosowanym do pracy z wieloma różnymi wersjami językowymi, obsluguje takie egzotyczne dialekty jak koptyjski, etruski i thaana (pismo do zapisu języka malediwskiego). W najnowszej wersji dodano lokalizacje dla kolejnych języków europejskich (czeskiego, francuskiego, chorwackiego). Poprawiono również istniejące wcześniej lokalizacje - zapowiadane są także nowe, w tym polska. Wyeliminowano błąd polegający na znikaniu tekstu w trakcie przeszukiwania notatek. Udostępniony plik zawiera 30-dniową wersję testową. Z aplikacji mogą skorzystać użytkownicy systemu Mac OS X w wersji 10.2 lub nowszej.

DropDMG 2.7.4

Nowa wersja programu do tworzenia archiwów DMG. Aplikacja pozwala na proste tworzenie obrazów w formacie DMG, IMG, SMI z plików lub folderów. Dzięki niej możemy również konwertować pliki TAR, TGZ, TAR.GZ oraz TAR.BZ2 na pliki obrazów lub pliki ZIP i SITX. Lista zmian w nowej wersji nie została podana przez autora programu.

Subtitler - 1.20.6

Przydatny konwerter napisów filmowych. Aplikacja może importować pliki tekstowe w standardach: SubRip (.srt), MicroDVD (SUB), DVD Studio Pro 3/4 (.dspTrack, .dspDisc), oraz pliki STL (STL). Program konwertuje je na format plików tekstowych STL, do użycia z DVD SP 3/4, lub formatu SubRip / MicroDVD. W nowej wersji autorzy dodali wsparcie dla kodowania znaków wspieranych przez system Mac OS X.

No Frills DVD2iPod 2.3

Kolejny konwerter plików wideo dla iPoda. Pozwala na konwersję materiału wideo z projektów iDVD, płyt DVD do plików kompatybilnych z MPEG4 wykorzystywanych w iPodach. W najnowszej wersji dodano wsparcie dla systemu Mac OS X 10.3.9. Poprawiono wyświetlanie plików pomocy.

Lostify 0.2

Znakuj swoje materiały wideo jak dostępne w iTunes Music Store. Korzystając z tego programu użytkownik może znakować swoje pliki w sposób wykorzystywany w tym sklepie muzycznym. Teraz możesz używać opisów jakie widzisz wchodząc do iTunes. W najnowszej wersji wprowadzono nowy interfejs użytkownika oraz poprawiono korzystanie z długich opisów.

x264 QuickTime Codec 1.0

Alternatywny kodek H.264. Według autorów działa szybciej niż oryginalny produkt Apple'a.