MeltDown

Wojna z robotami

Wojna z robotami

Wywiad odnalazł wreszcie elektrownie atomowe, dzięki którym prąd dociera do wrogich oddziałów. Zostajesz wysłany na misję, której celem jest przerwanie działania tych obiektów. Oczywiście, nie zostały one pozostawione bez ochrony. Strzegą ich niebezpieczne roboty uzbrojone w potężne działa plazmowe.

Używasz działka pozwalającego na chwilowe unieszkodliwianie druidów czy armatek przeciwnika. Dzięki temu przemykasz się między nimi bez obrażeń. Aby przejść planszę, będziesz musiał zebrać wszystkie radioaktywne pojemniki. Często są one zamknięte w pomieszczeniach, które otworzysz przy użyciu ukrytego na poziomie klucza.

MeltDown to gra typu FPP. Pomieszczenia nie są tak urozmaicone jak w Doomie, nie znajdziesz też w nich schodów lub wzniesień.

Wygląd plansz można porównać bardziej ze starym Wolfensteinem 3D. Tekstury są już jednak dużo bardziej szczegółowe i dopracowane. Biorąc pod uwagę fakt, że w grę MeltDown można grać na telefonie komórkowym, którego procesora nie da się porównać z tym z komputera, to można stwierdzić, że są bardzo ładne.

Możliwości ruchu postaci są takie jak w starych, komputerowych FPP, czyli oprócz skręcania i chodzenia prosto zrobisz też unik w lewo lub prawo (wciskając klawisz [*] lub [#]). Szkoda, że do dyspozycji jest tylko jeden rodzaj broni. Zabawę psuje też fakt, że pocisk potrafi unieruchomić cel nawet wtedy gdy minie go o kilka metrów. Za bardzo ułatwia to rozgrywkę. Zanim kupisz grę, możesz się zapoznać z wersją demo zawierającą pięć poziomów gry. Pełna wersja gry zawiera 20 plansz.

MeldDown

Gatunek: FPP

Producent: WildPalm

Cena: 20 zł

Liczba graczy: 1

Język: angielski

Sprzęt: Nokia 7650