Memorex DVD-Maxx 1648

Napęd Memoreksa uzyskał wyniki zdumiewająco zbliżone do wyników modelu Lite-On LTD 163, co może wskazywać na wspólne pochodzenie obu produktów.

Napęd Memoreksa uzyskał wyniki zdumiewająco zbliżone do wyników modelu Lite-On LTD 163, co może wskazywać na wspólne pochodzenie obu produktów.

Maxx 1648 jest nieco staranniej wykonany. Oba modele znakomicie się nadają do wykonywania zrzutów audio. Zapis dźwięku na płycie kompaktowej jest czytany bezbłędnie i równie szybko jak krążki z danymi. W obu przypadkach średnia prędkość sięga 34x, co odpowiada nominalnym 48 iksom na zewnętrznej ścieżce płyty.

Nie tylko wśród napędów DVD, ale i konwencjonalnych CD-ROM-ów jest to cecha wyjątkowa. Zazwyczaj ekstrakcja plików dźwiękowych przebiega kilkakrotnie wolniej. Wyjątkową na tym polu zdolność Memoreksa można wykorzystać do kopiowania kompaktów audio "w locie", wprost z czytnika na nawet najszybszą nagrywarkę. Pozostałe testy Memoreksa nie wypadły tak imponująco. Odczyt płyty RW trwał dwukrotnie dłużej niż krążka tłoczonego. Prawdopodobnie winny jest słaby laser lub niewystarczająco czuły detektor, stąd na usunięcie tego defektu przez wymianę firmware'u nie można liczyć.

Długo trwało kopiowanie plików na twardy dysk, zarówno z nośnika w standardzie CD, jak i DVD. Zwykły odczyt z płyty DVD przebiegał w lepszym tempie, jednak o kilkanaście procent wolniej niż w najlepszych napędach 16x. Biorąc to wszystko pod uwagę, napęd Memoreksa należy zaliczyć do urządzeń bardzo wyspecjalizowanych, które znakomicie się sprawdzą w rękach audiofilów i nieźle spiszą w roli czytników płyt w standardzie DVD.

Producent Memorex

Informacje MSD, tel. (58) 3402323, www.msd.com.pl

Cena 319 zł