Memory Stick maleje

Firmy Sony i SanDisk zaprezentowały nowy typ kart pamięci Memory Stick - Micro. Karty stworzono z myślą o zastosowaniu w telefonach komórkowych - dlatego są one zdecydowanie mniejsze od standardowych nośników MS.

Karta Memory Stick Micro mierzy 15 x 12,5 x 1,2 mm - jest więc znacznie mniejsza np. od Memory Stick Duo, której rozmiary to: 31 x 20 x 1,6 mm.

Nowy format został wspólnie stworzony przez Sony i SanDisk. Pierwsze karty Memory Stick Micro powinny pojawić się na rynku w przyszłym roku - przedstawiciele Sony i SanDisk poinformowali, że już w przyszłym tygodniu rozpoczną negocjacje w sprawie sprzedaży licencji na nowy format.

Nie wiadomo na razie, jakie pojemności będą oferowały karty Micro - przedstawiciele Sony powiedzieli jedynie, że ich teoretyczna maksymalna pojemność to 32 GB. Ważną cechą nowych kart ma być to, że będzie je można odczytać w każdym urządzeniu obsługującym format Memory Stick - Sony zamierza sprzedawać specjalną przejściówkę, umożliwiającą korzystanie z nowej karty w standardowych czytnikach.