Menedżer haseł Apple w końcu zintegrowany z Google Chrome

Po wielu latach Apple udostępniło swojego menedżera haseł na przeglądarkę firmy trzeciej. Padło na popularnego Chrome'a.

Apple posiada w swoim ekosystemie własnego menedżera haseł. Jest to dosyć hermetyczne rozwiązanie, które działa jedynie na urządzeniach Apple oraz w przeglądarce Safari. Użytkownicy systemu iOS oraz macOS mogą skorzystać z przechowywania swoich danych do logowania i wypełnianie wich automatycznie po potwierdzeniu swojej tożsamości z wykorzystaniem danych biometrycznych.

Logowanie do iCloud

Logowanie do iCloud

Niestety w przeciwieństwie do wizji Apple, mnóstwo użytkowników smartfonów iPhone posiada lub pracuje na komputerze z systemem operacyjnym Windows. W takiej konfiguracji menedżer haseł zintegrowany z iCloud jest bezużyteczny, ponieważ nie pozwala na wypełnianie haseł na komputerze PC. Okazuje się, że Apple wkrótce udostępni rozszerzenie z wbudowanym menedżerem haseł iCloud dla przeglądarek Google Chrome oraz Microsoft Edge. Oznacza to, że posiadacze komputerów z Windowsem będą mogli skorzystać z menedżera haseł iCloud.

Apple jest bliskie wprowadzenia nowej funkcji. Niektórzy użytkownicy widzą już link do pobrania rozszerzenia, ale pozostaje on nieaktywny. Po instalacji menedżera haseł iCloud w Google Chrome/Microsoft Edge i zalogowaniu się z wykorzystaniem identyfikatora Apple ID można będzie automatycznie uzupełniać formularze logowania tak samo, jak w Safari na komputerach Mac. Całość działać będzie identycznie, jak niezwykle popularny LastPass.

Źródło: ubergizmo.com


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10