Menu Start do Windows 8.1 może powrócić już na jesieni

Powrót Menu Start do systemu Windows jest już pewien. Microsoft ogłosił na konferencji BUILD 2014, że pojawi się ono w jednej z nadchodzących aktualizacji. Wygląda na to, że spodziewać możemy się tego już nadchodzącej jesieni.

Wraz z premierą systemu Windows 8 pod koniec 2012 roku znikło znane od Windowsa 95 klasyczne Menu Start pozwalające użytkownikom oprogramowania Microsoftu uruchamiać aplikacje i różne systemowe funkcje. Gigant z Redmond zastąpił je kafelkowym, pełnoekranowym panelem Modern UI. Teraz, po półtora roku twórcy nowego Windowsa wracają pod naporem użytkowników do starego pomysłu.

Na konferencji BUILD 2014 zaprezentowane zostało zupełnie nowe, odświeżone Menu Start. Łączy ono klasyczną formę wysuwanego okna po naciśnięciu przycisku Start zintegrowanego z kafelkami znanymi z nowego typu ekranu startowego. Niestety, chociaż wiemy mniej-więcej jak nowe Menu Start będzie wyglądać, to nadal nie jest ono dostępne dla użytkowników Windows 8.1 po aktualizacji Spring Update.

Zobacz również:

  • Windows 11 Build 22000.176 - pełna lista błędów
  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [18.10.2021]
Menu Start do Windows 8.1 może powrócić już na jesieni

Wiemy tylko, że odświeżone i nowoczesne Menu Start ma trafić do systemu Microsoftu w jednym z nadchodzących uaktualnieień, ale Microsoft nie podał żadnej oficjalnej daty. Wedle nowych informacji serwisu WZOR, pojawi się ono jeszcze w tym roku, ale nie ma jeszcze pewności, czy będzie ono częścią kolejnej dużej aktualizacji systemu Microsoftu o nazwie Windows 8.1 Update 2, czy też może gigant z Redmond planuje powrót Menu Start dopiero dla następnego “dużego” wydania o nazwie Windows 8.2, Windows 9 lub Windows Treshold.