Menu Start może pojawić się w systemie Windows 8.1 dopiero w przyszłym roku

Microsoft zapowiedział przywrócenie do Windows 8.1 odświeżonego Menu Start, które zostało usunięte w pierwszej wersji systemu operacyjnego firmy z Redmond wyposażonego w dodatkowy, kafelkowy interfejs. Wygląda jednak na to, że trafi ono dopiero do kolejnego wydania oprogramowania firmy Satya Nadelli.

Menu Start przez lata było jedną z ikon systemu operacyjnego dla komputerów i notebooków od Microsoftu, ale wraz z wydaniem pierwszej Windows 8 wywołujący je przycisk start zniknął z pulpitu, a sam spis skrótów aplikacji został zastąpiony kafelkowym interfejsem Modern UI. Wywołało to wiele negatywnych reakcji ze strony użytkowników.

Sam przycisk Start wrócił już co prawda na pulpit systemu Windows wraz z jedną aktualizacji, ale nadal nie otwiera on klasycznego Menu Start. Stał się wyłącznie jest odnośnikiem do ekranu z kafelkami. Microsoft zapowiedział jednak na konferencji BUILD 2014, że planuje w przyszłości przywrócić Menu Start w nowej formie. Będzie ono łączyć w sobie listę skrótów do aplikacji wraz z kilkoma aktywnymi kafelkami. Niestety, wygląda na to, że gigant z Redmond potrzebuje więcej czasu na przygotowanie tego rozwiązania i nie trafi ono na komputery użytkowników w tym roku.

Zobacz również:

  • Windows 11 Build 22000.176 - pełna lista błędów
  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [20.10.2021]
Menu Start może pojawić się w systemie Windows 8.1 dopiero w przyszłym roku

Mary Jo Foley, która bardzo często dzieli się ze światem potwierdzającymi się później informacjami na temat planów giganta z Redmond, sugeruje, że nowe Menu Start nie trafi do aktualizacji Windows 8.1 Update 2, która zostanie wydana jeszcze w tym roku. Wedle najnowszych doniesień Menu Start pojawi się dopiero w wersji systemu Windows 9 roboczo nazywanej Treshold.

źródło: winsupersite.com