Menu Start pojawi się dopiero wraz z aktualizacją Windows 8.1 Update 3

Microsoft na początku roku zapowiedział, że do jednego z przyszłych wydań systemu Windows powróci Menu Start. Przybierze ono nową formę i połączy klasyczną rozwijaną listę skrótów do aplikacji i funkcji systemu z kafelkami znanymi z trybu Modern UI. Wszystko wskazuje jednak na to, że jeszcze trochę na to poczekamy.

Menu Start było nieodłączną częścią systemów w rodziny Windows przez wiele lat, ale w 2012 roku Microsoft zdecydował się porzucić je na rzecz nowego interfejsu Modern UI opartego o kafelki rodem z Windows Phone. Nie spodobało się to użytkownikom przyzwyczajonym do klasycznych rozwiązań. Nowy interfejs przygotowany został w pierwszej kolejności z myślą o obsługą za pomocą dotyku na tabletach wyposażonych w pojemnościowy ekran.

Osoby korzystające z myszy i klawiatury zostały zmuszone do wykorzystywania rozwiązań, które nie były w pełni intuicyjne i wygodne. Na szczęście od czasu premiery Windows 8 inżynierowie i projektanci z Redmond stale dodają do swojego oprogramowania nowe funkcje, które mają ułatwić korzystanie z systemu za pomocą klasycznych kontrolerów.

Menu Start pojawi się dopiero wraz z aktualizacją Windows 8.1 Update 3

Teraz aplikacje Modern UI można przypinać do paska zadań, a podczas korzystania z ekranu z kafelkami można wywołać muszą kontekstowe menu. Ostatnim krokiem mającym przybliżyć interfejs nowego systemu Windows 8.1 do tego znanego z Windows 7 i wcześniejszych wydań, ma być przywrócenie Menu Start.

Na zaprezentowanych przez Microsoft screenach widać, że Menu Start połączy listę skrótów z interaktywnymi kafelkami. Niestety, zgodnie z informacjami przekazanymi przez Microsoft, nie trafi ono do najnowszej aktualizacji Windows 8.1 Update 2, która obecnie jest testowana. Nowe Menu Start pojawi się najwcześniej przy uaktualnieniu Windows 8.1 Update 3, które planowane jest na drugi kwartał 2015 roku.

źródło: guru3d.com