Menu Start w Windows 8.1 RT Update 3 przypomina to z Windows 10

Microsoft wygasił już projekt Windows RT, a system operacyjny do tabletów z układami ARM nie doczekał się bezpośredniego następcy. Użytkownicy sprzętów działających pod jego kontrolą dostali za to aktualizację Windows RT 8.1 Update 3, która wprowadza Menu Start podobne do tego z Windows 10.

Microsoft ma dobrą wiadomość dla użytkowników urządzeń z systemem Windows RT. Chociaż rozwój oprogramowania został zarzucony już dawno temu, a tablety z Windows RT nie doczekały się aktualizacji do Windows 10, to Microsoft nie zostawił swoich użytkowników całkowicie na lodzie.

Pojawiła się aktualizacja o nazwie Windows RT 8.1 Update 3. Wprowadza ona zgodnie z obietnicami Menu Start na tablety z tym systemem. Przypomina ono z wyglądu połączenie tego Menu z Windows 7 - gdzie znajduje się lewa kolumna z listą aplikacja - oraz z Windows 10 - prawa kolumna to miejsce na aktywne kafelki.

Użytkownicy urządzeń z Windows RT po aktualizacji będą mogli zmienić Ekran Startowy w Menu Start

Użytkownicy urządzeń z Windows RT po aktualizacji będą mogli zmienić Ekran Startowy w Menu Start

Windows RT to system operacyjny Microsoftu przeznaczony do tabletów będący okrojonym wariantem Windows 8. Dostępny w nim jest Ekran Start oraz aplikacje ze sklepu Windows Store, ale w trybie pulpitu można uruchomić wyłącznie kilka preinstalowanych programów.

Ze względu na to, że Windows RT był instalowany tylko na urządzeniach z procesorami ARM nie ma w nim wsparcia dla programów pisanych z myślą o komputerach z pełnym systemem Windows działającym na procesorach x86.

Podczas projektowania Windows 10 zarzucono całkowicie rozwój Windows RT, a Windows 10 ma uruchamiać się na wszystkich urządzeniach niezależnie od typu procesora i długości przekątnej ekranu.

źródło: thurrott.com