Menu Start z Windows 9 Threshold połączone z kafelkami na zrzucie ekranu

Po sieci krąży grafika przedstawiająca nietypowe Menu Start łączące klasyczną listę aplikacji z kafelkami z Modern UI. Wedle autora zrzutu ekranu wykonany on został z wykorzystaniem jednej z testowych wersji systemu Windows 9 Threshold, który ma zadebiutować dopiero w przyszłym roku.

Windows 8 przyniósł dość znaczną zmianę interfejsu użytkownika. Klasyczny pulpit zszedł na drugi plan i zniknął z niego przycisk Start, a Menu Start zostało zastąpione ekranem Modern UI wypełnionym aktywnymi kafelkami. Nie przypadło to do gustu wielu użytkownikom systemu operacyjnego Microsoftu, którzy korzystają z oprogramowania na klasycznych komputerach. Interfejs projektowany był głównie z myślą o ekranach dotykowych.

Kolejne aktualizacje w postaci Windows 8.1 i Windows 8.1 Update 1 wprowadzają zmiany w systemie Microsoftu, który znów staje się wygodniejszy w obsłudze za pomocą klawiatury i myszy. Na ekranie głównym dodano przycisk wylogowania oraz usypiania i wyłączania komputera, a także wprowadzono możliwość wywołania menu kontekstowego. Na pulpit powrócił przycisk start wywołujący teraz ekran z kafelkami Modern UI.

Wygląda jednak na to, że to nie koniec zmian. W przyszłym roku ma zadebiutować nowa odsłona systemu operacyjnego od Microsoftu. Jedną z największych nowości w Windows Threshold, który może nosić nazwę Windows 9, ma być powrót Menu Start w nieco odmienionej formie. Do sieci trafiła nowa grafika, gdzie na żółtym tle widać wizualizację tego, jak nowe Menu Start może wyglądać.

Menu Start na nowym zrzucie, którzy rzekomo pochodzi z Windows 9 Threshold, jest bardzo podobne do wcześniejszej grafiki z niebieską tapetą, która została udostępniona w trakcie konferencji BUILD 2014. Nie ma jednak pewności, że nowy zrzut ekranu jest autentyczny. Nawet jednak jeśli faktycznie pochodzi on z testowego wydania nowego systemu, to Menu Start do dnia premiery Windows 9 może się jeszcze wiele razy zmienić.

źródło: techcrunch.com